30 квітня вшановують Жінок-мироносиць, священномученика Симеона

today 30.04.2023 query_builder 07:59 remove_red_eye 80 bookmarks Новини

У третю неділя після Великодня (через 14 днів за звичайними підрахунками) православні вшановують Святих жінок-мироносиць (жон-мироносиць). Духовний подвиг цих жінок, що супроводжували Господа на його шляху від Галілеї до Голгофи, їх жертовна любов та самовіддана допомога Спасителю і Його апостолам, є яскравим прикладом віри, вартим наслідування. Страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч із Учителем до останнього подиху Його на Хресті, пише сайт Ближче до Бога.

Велика духовна сила і відданість Спасителеві зробили їх гідними першими почути від ангелів вість про Його Воскресіння. Прямуючи до Гроба Вчителя свого, щоб помазати тіло Його миром за юдейським звичаєм, жінки-мироносиці (жони мироносиці) стали першими, перед ким з’явився воскреслий Господь. Великодні пісні згадують їх як “апостолів для апостолів”, бо саме ці самовіддані жінки донесли до них звістку про Воскресіння Христа. Після Вознесіння Спасителя жінки-мироносиці нарівні з учнями-чоловіками проповідували по світу Євангеліє. Цей факт надає право називати їх “рівноапостольними”. Хто ці самовіддані особи?

Марія Магдалина. Вона походила з галілейського міста Магдали. Страждаючу від тяжкої хвороби Марію зцілив Ісус Христос. Жінка, позбавлена від семи злих духів, що впливали на її життя і здоров’я, була дуже вдячна своєму Спасителеві. З того моменту вона супроводжувала Його, служила Йому з любов’ю і відданістю. Саме Марія Магдалина разом з Богородицею біля хреста оплакувала страждання Господа. Вона стала свідком поховання тіла Ісуса Йосифом Аримафейським і Никодимом. Її туга була настільки великою, що вона ще вночі вирушила до гробу, де отримала вість про Воскресіння. Марія Магдалина стала першою людиною, до якої підійшов воскреслий Спаситель.

Марія Клеопова. Двоюрідна сестра Діви Марії і мати апостола Якова-молодшого, названого брата Господнього по плоті. Марія Клеопова – дружина одного з учнів Ісуса Клеопи

Саломія. Також мала родинні зв’язки з Божою Матір’ю. Її синів, Якова та Іоанна, одними з перших Христос покликав до апостольського служіння. Саломія разом із синами супроводжувала Господа, служила йому, була присутня під час знакових подій у Його житті на горі Фавор та в Гефсиманському саду. Вона спостерігала за похованням Ісуса і була серед тих жінок, що принесли аромати до гробу.

Іоанна. Дружина урядника царя Ірода. Була таємною послідовницею Христа, подорожувала за ним слідом, і також однією з перших почула про Воскресіння Господа.

Сусанна. Про життя цієї благочестивої жінки відомо, що вона невідступно слідували за Вчителем.

Марія і Марфа. Сестри Лазаря, якого Господь воскресив. Достовірно не відомо, чи ходили вони до гробу. Але ще до усіх цих подій радо приймали Ісуса у себе вдома, піклувалися про нього і уважно слухали кожне Його слово.

Шануючи жінок-мироносиць, ми повинні зрозуміти, що віра – потужний стимул життя.

30 квітня - день пам'яті священномученика Симеона

Симеон жив у IV столітті за часів правління царя Сапора, пише unian.ua. Симеон був єпископом Перським. У той час проходили гоніння на християн, тому схопили і єпископа. Імператор звинуватив його в тому, що нібито Симеон розпалює ворожнечу між греками і персами. Від єпископа зажадали відректися від віри і поклонятися язичникам. Симеон відмовився і його кинули в темницю. Пізніше святого, так і не зламавши його волю, стратили разом з іншими християнами.

87 запитів за 0,161