30 травня вшановують святу Євдокію, святого Андроніка та праведного Іону Одеського

today 30.05.2022 query_builder 06:39 remove_red_eye 258 bookmarks Новини

Християни вшановують 30 травня святу Євдокію, святого Андроніка та праведного Іону Одеського.

Андронік був братом самого апостола Павла. Його життя було довге і насичене боротьбою за християнство. Андронік став єпископом Сирмії Панноньської, проте разом із помічницею Іунією (Євдокією) вони багато мандрували, й у цей час навернули тисячі язичників до християнства, зруйнували язичницькі капища та збудували безліч храмів. Бог оберігав Андроніка, тому він й Іунія померли своїми смертями у старості, інформує сайт СТБ.

Іона Одеський народився в 50-х рр. ХІХ ст. в Одесі у сім’ї диякона. В дитинстві він осиротів, й ніде йому не було притулку, поки якийсь дядько не прихистив його та не віддав до школи. Після школи Іона пішов у семінарію, після закінчення якої одружився на дівиці Анастасії. У подружжя народилося дев’ять дітей. У 1884 році святий удостоївся дияконської хіротонії. Через два роки він був рукопокладений в ієрея. Служив у Свято-Успенському храмі Одеси. В 1901 році він був переведений в Свято-Миколаївський Портовий храм, що розташовувався навпроти Потьомкінських сходів. Він навчився виганяти злих духів і не раз демонстрував своє уміння. Іона пережив І світову війну, революцію, становлення УНР та незалежність України від російської імперії. У 20-х роках російські комуністи схопили Іону, проте ледь не піднявся народний бунт, і його відпустили. Проте святий старець помер в 1924 році, а його канонізація у церкві відбулася вже пізніше.

Цей день зазвичай буває дуже вітряним. У цю дату починають висаджувати теплолюбні овочі, такі як перці, баклажан, помідори.

Народжена 30 травня людина добра і чуйна, але часто розчаровується в людях. На Іону не можна полювати й вбивати тварин.

Народні прикмети

Холодний вітер дме - до холодного літа.

Молодий місяць на Євдокію обіцяє дощове літо.

Якщо дме північний вітер рік буде неврожайним.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,162