4 листопада – день Казанської ікони Богоматері

today 04.11.2022 query_builder 07:09 remove_red_eye 106 bookmarks Новини

Сьогодні християни відзначають день Казанської ікони Божої Матері. Цей образ вважається чудотворним і зцілює від різних хвороб. День Казанської ікони Божої Матері у наших предків вважався закінченням осені і польових робіт, розповідає УНІАН.

Найчастіше в цей день сиро і дощить. У Київській Русі до цієї дати намагалися закінчити будь-яке будівництво та ремонтні роботи. Вважалося, що після цього дня будь-яке будівництво буде невдалим. Також після цієї дати наші предки більше нічого не садили в саду і городі, а тільки доглядали за озимими культурами.

День Казанської Богоматері вважався жіночим святом, оскільки Богородиця традиційно була заступницею матерів і всіх жінок. 4 листопада дружини зустрічали чоловіків, які поверталися із заробітків. Відзначали Казанську пишним застіллям з домашнім пивом.

Лик Богоматері допомагає й під час лікування будь-яких недуг, особливо, якщо є проблеми з очима, а також за необхідності духовного прозріння, повідомляє «Главком».

Крім того, Казанська ікона Божої Матері вважається покровителькою родини. Їй моляться про кохання, про успішне заміжжя і сімейне щастя. До ікони, зокрема, звертаються, благословляючи молодят на взяття шлюбу. У народі вірять, що, якщо весілля гуляють у дні святкування святого образу, то сімейне життя молодят буде щасливим. Понад те, парам, у яких виник розлад, Казанська ікона допомагає налагодити стосунки й повернути гармонію і добробут у сім'ю.

Особливу прихильність Казанська ікона Богородиці проявляє до дітей – оберігає їх від нещастя і допомагає на життєвому шляху.

У цей день можна сходити до церкви і помолитися біля ікони Божої Матері, попросивши у неї за себе і своїх близьких. Не зайвим стане поставити біля образу свічку.

У цей період продовжували активно грати весілля. Незаміжні дівчата на осінню Казанську проводили спеціальний обряд: потрібно було рано вранці піти в березовий гай, де знайти лист, покритий інеєм, і подивитися в нього немов у дзеркало. Вважалося, що цей простий ритуал допоможе залучити женихів.

Щоб зустріти гідного кавалера вдень потрібно сходити в церкву і купити дві свічки, які поставити біля ікони Божої Матері. Сказавши про себе:

«Як свічки яскраво горять і поруч стоять, так і життя моє буде яскравим, а поруч буде гідний супутник. Амінь».

Після цього слід тричі перехреститися, вклонитися іконі і йти додому, ні з ким по дорозі не розмовляючи.

В цей день не можна було працювати. Всі справи намагалися переробити заздалегідь. Не можна вирушати в далеку дорогу – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.

У цей день не можна плакати, інакше ще довго будете лити сльози. У таке велике християнське свято заборонено сваритися, лаятися матом, зловживати алкоголем і заздрити іншим. Сьогодні не можна позичати гроші сьогодні.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

злива 4 листопада – негода триватиме ще довго;

ранковий туман віщує відлигу, а ясний день – похолодання;

немає дощу – чекай неврожаю в наступному році;

якщо припасів в засіках багато – зима буде суворою;

якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, припаси ніхто не чіпатиме;

сонячний і ясний день віщує похолодання;

якщо трава вранці стоїть в інії, то зима буде ранньою.

Фото фото khersonline.net із сайту УНІАН

92 запитів за 0,185