5 червня – день пам’яті преподобної Євфросинії та святого Леонтія

today 05.06.2022 query_builder 10:20 remove_red_eye 146 bookmarks Новини

Євфросинія була правнучкою рівноапостольного князя Володимира, з раннього дитинства виховувалася в благочестивих традиціях, вивчала Боже Слово. Батьки хотіли видати дівчину заміж, але вона втекла і таємно прийняла чернечий постриг. Подвизавшись в монастирі, Єфросинія незабаром заснувала свій монастир за містом, де стала ігуменею.

У похилих літах поїхала на Святу Землю і молилася Господу про те, щоб він дав їй право померти в Божому місті. Так і вийшло - преподобна Євфросинія померла в Єрусалимі, пише УНІАН.

Також 5 червня вшановують пам’ять

святого Леонтія. За переказами він жив у XI столітті і був ченцем Києво-Печерської лаври, ведучи відчайдушну боротьбу з язичництвом. Одного разу був вигнаний із міста, оселився поблизу струмка Брутівщини і там побудував храм. До нього стали приходити люди і приводити своїх дітей, з якими він багато грав і присвячував їх в таїнство хрещення. Коли почали хреститися і дорослі, Леонтій повернувся в місто. Преподобний створив безліч чудес, а коли помер, був похований в соборі. Існує легенда, ніби саме він був батьком богатиря Альоші Поповича.

Прикмети 5 червня

- вранці чутно запах трави - до дощу;

- багато жуків літає - день буде сонячним;

- багато комарів і мух - літо виявиться посушливим;

- туман із ранку стелиться по землі - погода зіпсується.

92 запитів за 0,157