5 грудня – день пам’яті святого Прокопія Читця, апостолів Архипа і Филимона, праведного Михаїла

today 05.12.2022 query_builder 08:04 remove_red_eye 62 bookmarks Новини

За церковним календарем сьогодні вшановують пам'ять святого Прокопія Читця, який в IV столітті прийняв мученицьку смерть і постраждав за віру.

У переказі йдеться про те, що Прокопій народився і жив на території Єрусалиму, служачи читцем в Кесарійській церкві, розповідає «Главком».

Прославився Прокопій тим, що за своє праведне життя отримав дар чудотворення і почав зцілювати хворих. Намісник Палестини, в свою чергу, проводив активну боротьбу з послідовниками християнської віри.

Тому Прокопія заарештували і стали змушувати відректися від Христа. Проповідник відмовився зробити це, за що був страчений.

Архип і Филимон були апостолами з 70, святий Павло прозвав їх обох своїми подвижниками. Архип був єпископом в Колоссах, в одному з найбагатших і знатних народів Малої Азії, повідомляє УНІАН.

Филимон був колосським громадянином, коли прийняв християнську віру, його будинок став притулком для православних. Разом зі своєю дружиною та іншими небайдужими він допомагав хворим і жебракам, проповідував Христову віру. Під час одного з гонінь на християн, язичники вбили Архипа, Филимона і його дружину.

А ще 5 грудня - день пам'яті праведного Михаїла.

Михайло жив в IX столітті і з дитинства відрізнявся неймовірним благочестям, цікавився християнством і гаряче любив Бога. Досягнувши повноліття, вступив на військову службу. У 25 років здобув перемогу над арабами, відомий не тільки цим вчинком - одного разу Михайло врятував дівчину від річкового чудовиська. Незабаром після того випадку святий помер.

87 запитів за 0,185