5 квітня – преподобномученика Никона Сицилійського та його 199-ти учнів, а також преподобного Никона Києво-Печерського

today 05.04.2023 query_builder 06:21 remove_red_eye 75 bookmarks Новини

Никон Сицилійський жив у ІІІ столітті, пише unian.ua. Народився він в Неаполі, в сім'ї язичника-батька і матері-християнки. Але сам залишався язичником до зрілого віку, був хоробрим і сильним воїном.

Одного разу його загін потрапив в оточення - небезпека була смертельною. Никон згадав, як його вчила мама, помолився Богу, перехрестився і пообіцяв, що якщо їм вдасться врятуватися, він прийме хрещення. Загін вийшов з оточення, і Никон вирушив до гори Ганос на узбережжі Мармурового моря, де хрестився і прийняв чернецтво.

Через деякий час він там став єпископом. Колишній настоятель обителі перед смертю велів Никону та іншим ченцям переселитися на Сицилію через загрозу нападу варварів. 190 ченців та Никон так і зробили. Там до них приєдналися ще дев'ять колишніх соратників святого, які також хрестилися. В заснованому Никоном монастирі вони жили тривалий час, але коли знову почалися гоніння на християн, то всіх їх стратили.

Церковне свято - день пам'яті преподобного Никона Києво-Печерського

Никон жив у XI столітті і був послідовником засновника Києво-Печерського монастиря - преподобного Антонія. Новоприбулих в обитель Никон Печерський постригав у ченці й одного разу постриг придворних улюбленців князя Ізяслава. Князь розгнівався на Никона, і той був змушений покинути монастир. Він оселився на півострові Тмутаракань, де старанно трудився і молився, зібрав навколо себе послідовників-ченців і заснував монастир Пресвятої Богородиці.

Через деякий час Никон повернувся в Києво-Печерську лавру і його обрали ігуменом. Помер преподобний у глибокій старості, похований у Ближніх печерах.

87 запитів за 0,212