5 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 05.02.2023 query_builder 08:09 remove_red_eye 65 bookmarks Новини

Сьогодні православні віруючі відзначають день пам'яті святого Климента і учня його Агафангела. У народному календарі дата відома, як "Агафій напівхлібник".

Адже саме 5 лютого селяни перевіряли залишки хліба і розуміли, чи вистачить їх до весни. Вважалося, що і для людей, і для худоби повинна залишитися половина запасів, заготовлених восени. Якщо виходило менше - сім'ю міг наздогнати голод.

Слов'яни вірили, що в цей день святі ходять по землі слідом за ангелами, саме тому в будинок запрошували мандрівників, пригощали їх хлібом-сіллю, щоб знайти благословення.

Господині 5 лютого пекли пиріг з куркою - рецепт якого у кожної жінки був своїм. Вся сім'я повинна була з'їсти хоча б по шматочку частування, а залишки віддати худобі. Такий нехитрий ритуал проводили, щоб сім'я жила в здоров'ї і достатку.

5 лютого наші предки також молилися святій Агаті, яку вважали захисницею від природних сил. Було прийнято йти до церкви і освячувати сіль, воду і хліб.

У народі також зазначали, скільки снігу на полях - чи вистачить його для зволоження землі.

Слов'яни вірили, що людина, народжена 5 лютого, буде багато працювати в житті. Житиме довго і щасливо, але схильна до хвороб, тому їй потрібен камінь-оберіг.

Згідно з народними повір'ями, в цю дату не можна дивитися на падаючі зірки. Наші предки вірили, що людина, яка порушить заборону, накличе на себе або своїх родичів швидку смерть. Скупитися теж не рекомендується, інакше ви скоро самі будете мати потребу в тих речах, яких пошкодували для інших. Лінь 5 лютого призведе до нещасть і краху у всіх значущих для вас сферах життя.

5 лютого забороняється відмовляти в допомозі тим, хто її попросив.

Вагітним говорили не стояти на порозі будинку.

А ще намагалися не веселитися і не співати.

У цей день люди особливо пильно стежили за птахами. Якщо кури або гуси купалися в снігу, це означало наближення хуртовини.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо сьогодні сонячна погода, то весна буде ранньою;

вранці 5 лютого синиці голосно щебечуть до морозів найближчим часом;

по деревах скаче білка, скоро настане відлига;

багато снігу означає, що і хліба буде багато;

яка погода 5 лютого, такою вона буде і в січні наступного року;

якщо мороз і сонце - до ранньої весни та спекотного серпня.

Сьогодні, 5 лютого, на Київщині хмарно, можливий дрібний сніг.

Температура повітря становитиме -3-5 градусів вдень та -6-8 вночі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,163