5 серпня вшановуються священномученики Феофіл та Трохим, Почаївська ікона Божої Матері

today 05.08.2022 query_builder 08:46 remove_red_eye 114 bookmarks Новини

Християни 5 серпня вшановують священномучеників Феофіла і Трохима. Наші предки називали цей день Трохим Безсонник, оскільки сьогодні дуже рано прокидалися і пізно лягали спати. Серпневі жнива були в самому розпалі, і дуже важливо закінчити роботи в полі до сезону осінніх дощів, інформує УНІАН.

Опівдні в цей день не працювали, оскільки наші предки вірили, що в цей час дня над полем літають польові духи і викликають сонячний удар. На Трохима дівчата і жінки збирали калину і заготовляли ягоди на зиму. Калину наші предки вважали дуже корисною рослиною, ефективною проти будь-якої хвороби. Дівчата вмивалися калиновим соком, щоб у них завжди була дівоча краса.

Також 5 серпня вшановують Почаївську ікону Божої Матері, інформує ТСН.ua.

Це найбільш шанована вірянами святиня, яка відома усьому слов'янському світові. Її походження невідоме. Однак існує припущення, що її могли створити у Візантії чи Болгарії, бо вона написана у візантійському стилі.

Чудотворна ікона вже 400 років перебуває у Почаївській лаврі - обителі, яка розташована в Тернопільській області. В монастирських книгах описано чимало чудес, які виникають від ікони. До неї завжди зверталися ті, хто хотів позбутися невиліковних хвороб, звільнитися від полону.

День Почаївської ікони Божої Матері встановили на честь позбавлення Успенської Почаївської лаври від турецької облоги. Сталося це 1675 року. Хоча монастир і був погано укріплений, але напад вдалося тоді відбити.

Цього дня не можна рубати гілки калини, бо це великий гріх, що призведе до величезного нещастя. Сьогодні не можна їсти сиру калину, інакше захворієте. У цей день не можна перегріватися, приймати сауну або лазню. Самотнім чоловікам не можна ходити в ліс або на річку, інакше їх спокусить русалка. Не можна довго спати і лінуватися.

Збереглися такі прикмети погоди на 5 серпня:

вечірній туман обіцяє спекотний серпень;

якщо на небі видно багато зірок, то місяць буде дощовим;

сова голосно ухає вночі - до похолодання;

якщо павук свою павутину пряде в бік півночі - скоро похолодає, а якщо на південь - гряде потепління.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,168