5 січня – день пам’яті Феодула та інших святих, преподобного Нифонта

today 05.01.2023 query_builder 08:17 remove_red_eye 39 bookmarks Новини

Феодул, Саторнин, Евпор, Геласій, Евникиан, Зотик, Помпий, Агафопус, Василид і Еварест жили в III столітті на острові Крит при імператорі Декії. Він надіслав свого тезку, щоб той правив у місті і стратив усіх християн. Десять днів мучеників катували, а 23 грудня стратили мечем. Їх мощі пізніше були перенесені в Рим. Також 5 січня - день пам'яті преподобного Нифонта. Він був родом з Пафлагонії, навчався в Константинополі. У дитинстві був добрим і смиренним хлопчиком, але після став вести гріховне життя. Іноді він замислювався про це, але вважав, що змінити що-небудь вже не можна, тому продовжував падати. Одного разу, зустрівши свого друга, зрозумів, що потрібно прагнути до світла і став просити вибачення у Божої Матері.

Діва Марія посміхнулася Нифонту з ікони, з тих пір він став вести благочестиве життя. Багато часу проводив у постах і молитві, а після того, як зцілився від хвороби, причастився Святих Тайн і прийняв чернечий постриг.

Посиливши свої подвиги, Нифонт отримав дар від Господа - став бачити істинний вигляд людей і знав, що буде з їх душами після смерті. Будучи літнім, став єпископом в Констанції на Кіпрі.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,175