6 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 06.02.2023 query_builder 09:02 remove_red_eye 68 bookmarks Новини

У цю дату селяни перевіряли запаси хліба - вважалося, що до нового врожаю їм знадобиться стільки ж хліба, скільки вони вже з'їли. Звідси і назви свята: "напівхлібниця" і "напівзимниця".

Існувало просте ворожіння на хлібі, яке допомагало з'ясувати, чи буде підвищуватися ціна на нього. Люди брали печений хліб і зважували його ввечері на вагах, а вранці повторювали процедуру: вага хліба зменшилася - ціна впаде; підвищилася - хліб подорожчає; вага не змінилася - ціна залишиться такою ж.

Орієнтуючись на ціну, люди знали і про те, яким буде врожай. Якщо ціни знижуються, то врожай буде хорошим, підвищуються - мізерним, а сам хліб дорогим.

Цього дня потрібно зробити якийсь добрий вчинок: допомогти тому, хто потребує, провідати хворих або літніх, дати добру пораду.

Згідно з повір'ями, молодим людям не можна сідати за стіл до вечері першими, інакше вони накликають на себе смерть. Тому люди похилого віку відводили біду від дітей і раніше за інших починали трапезу.

Наші предки в цей день не ставили квас - вважалося, що порушення заборони спричинить за собою неврожайну осінь. Не можна сьогодні зав'язувати вузли - це "притягує" смерть. Сни, які ви побачите в ніч з 5 на 6 лютого, двозначні. Вони здійсняться, але навпаки. При цьому, розповідати про них нікому не можна, інакше не збудеться.

Сьогодні не можна шити, в'язати, стригти нігті, волосся, а також міняти постільну білизну. Забороняється злитися, лаятися і ображати інших - це накличе на вас великі неприємності.

За старих часів говорили: "Яка Ксенія - така і весна" й орієнтувалися на погоду:

яка погода в цей день - такою буде вся весна;

хороша і сонячна погода - до ранньої і теплої весни;

заметіль на Ксенію - до затяжної весни;

хуртовина на 6 лютого - до неврожаю і похмурої весняної погоди;

хмари високі - до швидкого тепла;

безвітряна погода сьогодні - друга половина липня буде сухою і спекотною;

якщо хмари на світлому небі видно – буде хороша погода найближчими днями;

якщо завірюха кружляє – буде дефіцит корму для худоби.

На Київщині сонце сьогодні буде рідко з'являтися з-за хмар. Можливий дрібний сніг. Температурні показники коливатимуться від -1-3° вдень, до -5-7° вночі.

Фото - Рехеls

87 запитів за 0,185