6 січня – Святвечір, день пам’яті преподобної мучениці Євгенії

today 06.01.2023 query_builder 07:21 remove_red_eye 77 bookmarks Новини

За юліанським календарем сьогодні відзначається Святвечір і закінчується Різдвяний піст. Завтра українці відзначатимуть Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят.

До приходу більшовиків, радянської влади жителі України святкували Різдво 25 грудня, нині ж відзначають його 7 січня.

Також 6 січня - день пам'яті преподобномучениці Євгенії. Вона жила в III столітті, була дочкою єгипетського правителя, отримала чудову освіту і не хотіла виходити заміж, незважаючи на те, що багато заможних людей просили її руки.

Одного разу Євгенія прочитала книгу Діянь Апостолів, стала християнкою, але приховувала це від батьків. Незабаром розповіла євнухам Проту і Якінфу про Господа, обстригла волосся і разом з ними поступила в чоловічий монастир. Там дівчина виконувала чернечі подвиги, після смерті настоятеля зайняла його місце.

Знатна жінка намагалася спокусити Євгенію, але та відмовляла їй, за що була обмовлена і поміщена в темницю. Там же знаходилися багато ченців і християн, що чекали страти. Євгенія захотіла врятувати людей, оголосила себе жінкою і дочкою правителя. Тоді батьки впізнали її, всі ув'язнені були звільнені. Через деякий час Євгенія зібрала всіх дівчат і навчала їх благочестивого життя, а її мати заснувала будинки, де приймали мандрівників, жебраків і хворих. Євгенія, Прот і Якінф багатьох звернули в християнство, а при правителі Галлієні були страчені.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,187