7 лютого – день пам’яті святителя Григорія Богослова

today 07.02.2023 query_builder 09:05 remove_red_eye 69 bookmarks Новини

Сьогодні, 7 лютого, в православному календарі — день пам’яті святителя Григорія Богослова. Народився він 326 року в родині єпископа Назіанського Григорія та його дружини Нонни. Вона дала обіцянку, що її ще ненароджений син буде служити Господу. Тому доклала всіх зусиль, щоб так і сталося. Пізніше Григорій Богослов згадував, що саме виховання матері для нього залишається найціннішим.

Також отримав Григорій і хорошу світську освіту. Навчався він у школах Кесарії Палестинської, а потім продовжив навчання в Олександрії, де вивчив детально твори Орігена. Закінчив свою освіту в Афінах, там же познайомився з Василієм Великим і сильно з ним зблизився. У віці 26 років Григорій отримав хрещення.

Після Афін святитель вирішив повернутися до рідного міста. Там йому одразу запропонували світську посаду, від якої він тривалий час ухилявся. Своє життя проводив Григорій у читаннях Божого Слова, роздумах про Бога, писанні натхнених пісень, служінні батькам, які вже зістарилися.

Також деякий час провів Григорій зі своїм другом Василієм Великим у пустелі. В той час батько Григорія Богослова вже обіймав посаду єпископа та потребував помічника. Тому покликав він свого сина, попросив повернутися з пустелі і обійняти сан. Це неабияк злякало молодого чоловіка. Тому він спочатку пожив на самоті в пустелі, а потім, заспокоївшись, повернувся і прийняв обов'язки пресвітера.

Згодом Григорій прийняв посвячення в єпископи міста Сасим, але продовжував працювати на свого батька. 374 року помер батько святителя, а пізніше і його матір. Ще деякий час Григорій продовжував справу батька, однак сильно захворів і після цього пішов жити до окремої обителі. Пробув там три роки, які провів у пості та молитві.

Через три роки обрали його архієпископом Константинопольським. Це була епоха сильного панування аріан, які глузували з Григорія, закидали камінням і навіть підсилали вбивць. Проте він продовжував благородну справу і щодня навертав з єресі велику кількість людей. Християнство знову розквітло, коли на трон зійшов імператор Феодосій. Після цього Григорій зміг із чистим серцем покинути кафедру і піти жити до невеликого селища, звідки був родом.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,205