7 вересня — день пам’яті святого Тита та святителя Міна

today 07.09.2022 query_builder 07:17 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

У середу, 7 вересня, церква вшановує пам’ять святого Тита, розповідає ТСН.ua.

Тит народився на острові Крит в сім'ї язичників. Невідомо, коли він вирішив звернутися до християнства, але існують відомості, що в 49 році він вже супроводжував святих Павла і Варнаву до Єрусалимського собору. Подорожуючи Грецією разом з Павлом, Тит виконував доручення святого апостола і проповідував християнство, навертаючи місцеві церкви до своєї віри. Згодом Павло поставив двох своїх найвідданіших учнів єпископами: Тимофія - в Ефесі, а Тита - на Криті. Згідно з переказами, Тит залишався єпископом до своєї смерті 107 року, встигнувши відвідати Павла в Римі, де апостол знаходився в ув'язненні.

Також 7 вересня - день пам'яті святителя Міна, інформує УНІАН.

Чоловік жив у VI столітті і був патріархом у Константинополі. Переніс чимало страждань від Папи Василя через суперечки про монофізитську єресь. При Міні освятили храм святої Софії, при ньому ж сталося небачене диво.

Згідно з легендою, одного разу в православний храм увійшов хлопчик і причастився Святих Тайн разом з іншими дітьми. Батько-язичник дізнався про це, розсердився і кинув сина в розпечену піч. Мати не знала про це і три дні шукала дитину. На четвертий день почула голос сина з печі і дістала його живого і неушкодженого.

Отрок розповів, що залишився живий, тому що пресвітла Діва постійно приходила до нього, остуджувала, давала їжу і воду. Звістка ця рознеслася по всьому місту, мати з сином хрестилися, а батька стратили, як людиновбивцю.

Наші предки вважали, що саме сьогодні потрібно збирати гриби і робити з них заготовки на зиму. Гриби, законсервовані після 7 вересня, в їжу вже вживати не можна. Якщо ви все-таки зберетеся йти в ліс, то зберіть велику компанію - так безпечніше.

У цей день грибники не беруть з собою в ліс дітей - вважається, що лісовик може забрати їх в своє лігво. Також не можна підходити близько до водойм - водяний потягне. Якщо 7 вересня йде дощ, то не можна звертатися до екстрасенсів, ворожок або проводити обряди самостійно. Також сьогодні не можна щось будувати і позичати гроші.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на світанку можна прошепотіти своє бажання в банку з чайним грибом - збудеться;

ворони каркають голосніше ніж зазвичай - незабаром почнеться дощ;

ворони каркають біля будинку - до біди;

розчавити мухомор в лісі - до гніву і покарання від лісовика;дощ рано вранці - до гарної погоди;

якщо ручка ковша сузір'я Великої Ведмедиці спрямована вгору, і при цьому зірки яскраво сяють - очікувати заморозків;

після того, як на землю опадає листя, можна зрозуміти, якою буде погода в найближчі дні і вся зима: "обличчям" вгору - прохолодною; вниз - теплою.

92 запитів за 0,169