8 грудня – день пам’яті святого Климента та священномученика Петра

today 08.12.2022 query_builder 06:38 remove_red_eye 53 bookmarks Новини

Сьогодні, 8 грудня, в православному календарі день пам’яті святого Климента. Жив він в I столітті. Климент народився в родині язичників. Якось рідний брат його батька захотів спокусити матір Климента. Жінка не захотіла розголосу, а тому вигадала, що до неї уві сні прийшов янгол і сказав їхати на 10 років до Риму. Чоловік тоді вирішив відпустити дружину з двома молодшими дітьми, а ось Климента, як самого старшого, залишив біля себе. Цікаво, що молодші діти також потім були розлучені зі своєю матір'ю і виховані різними жінками. В майбутньому вони стали учнями святого Петра, пише УНІАН.

Коли пройшло 10 років, а дружина не повернулася, батько Климента вирушив на її пошуки. Сина ж він залишив самого. Юнак не знав, що йому робити. Довго він поневірявся, аж поки зустрів апостолів Варнаву та Петра. Вони його охрестили і розповіли все про Ісуса Христа. Пізніше Климент зустрівся зі своїми батьками, які також під час своїх подорожей стали християнами. Коли мати і батько померли, він довго служив Господу вірою і правдою. За це апостол Петро призначив Климента папою Римським.

За своє життя Климент сотворив чимало чудес. Він звертав у християнство язичників, допомагав православним зміцнити свою віру. На честь святого наші предки святкували 8 грудня народне свято — Климів день.

Також 8 грудня — день пам'яті священномученика Петра.

Жив Петро у IV столітті і був досить освіченим на той час. Він навіть керував відомим Олександрійським училищем. За благочестиве життя призначили Петра єпископом. Однак в той час почалися страшні гоніння на християн. Святий не міг терпіти наруги від правителів, а тому пішов з міста і довго поневірявся. Однак свою паству він надихав навіть на відстані — підтримував вірян за допомогою листів.

Петро приймав у себе навіть тих людей, які не витримали, потрапили в пастку диявола і зрадили Господу. Тоді з'явився зі своєю єрессю Арій, і Петро відразу відлучив його від Церкви, адже не повірив неправдивому покаянню. Гоніння ослабли і святий повернувся до рідного міста. Однак недовго тривали роки спокою. На християн знову почав полювати імператор Максиміан. Тоді Петро, відчуваючи провину, що втік першого разу, пішов до нього і сам поклав голову під сокиру.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,168