8 травня – святого апостола і євангеліста Марка. Традиції та прикмети дня

today 08.05.2023 query_builder 08:00 remove_red_eye 58 bookmarks Новини

Святий Марк народився в Єрусалимі і був сподвижником Петра і Павла. Він жив поруч із Гефсиманським садом і бачив молитви Ісуса, а після вознесіння Господнього у Марка збиралися і молилися учні Христа, пише unian.ua

Марк став апостолом від 70-ти, яких Христос закликав проповідувати. Місіонерська діяльність Марка проходила на острові Кіпр, а згодом зумів відвідати апостола Павла в Римі. Авторство написаного Євангелія відносять саме до особистості апостола і євангеліста Марка. Євангелієм Марк підтвердив особистість Ісуса Христа та його діяльність як благу звістку, котру приніс Він людству.

Саме тому євангелісту Марку приписується символ крилатого лева, який собою уособлює силу і є знаком могутності влади Ісуса Христа як Царя світу.

Апостол заснував Олександрійську християнську школу в Єгипті і став першим єпископом міста.

Язичники ненавиділи Марка, напали на нього, побили, а після кинули до в'язниці. Святий не дожив до суду. Його поховали в Олександрії, пізніше над його гробницею побудували храм. У 820 році мощі перенесли до Венеції, в собор святого Марка.

Народні прикмети 8 травня

За прикметами дня судили про погоду і врожай:

- якщо сьогодні ясна погода - буде спекотне літо;

- зозуля кує - до тепла;

-якщо яблуня до 8 травня не зацвіла - яблук цього року не буде;

- теплий вечір і зоряне небо - буде хороший урожай хліба.

Вважалося, якщо в цей день піде дощ, буде багатий урожай, а у корів і кіз - багато молока.

Наші предки в цей день йшли до храму і молилися святому Марку, щоб пішов дощ. У народі вважається, що у Марка знаходяться ключі від весняного дощу, і святий може замкнути і відімкнути його. Також святий допомагає зміцнити шлюб і покровительствує врожаю.

Традиційно в цей день готували відвар кропиви і окропляли ним дім, щоб позбутися від витівок нечисті, а по кутах клали по пучку цієї трави. Сьогодні можна займатися благодійністю та робити покупки - вважається, чим більше витратиш, тим більше до тебе повернеться. Вірили, що якщо зробити в домі генеральне прибирання, то гроші потечуть рікою.

87 запитів за 0,174