9 червня за церковним календарем

today 09.06.2022 query_builder 08:09 remove_red_eye 188 bookmarks Новини

За церковним календарем, 9 червня вшановують священномученика Ферапонта, єпископа Сардiйського (ІІІ). Мучеників Феодори, дiви, i Дидима, воїна (302). Перенесення мощей святителів Київських: Кипрiана, Фотiя та Йони (1472). Праведного Йоана Руського, сповідника (1730). Преподобного Давида Гареджийського (VI – VII, Груз.) (перехідне святкування в четвер після Вознесіння).

Праведний Йоан Руський.

Праведний Йоан Руський

День пам’яті священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського відзначають 9 червня щороку.

Він постраждав за Христа у III столітті. Виконуючи своє святительське служіння, святий Ферапонт навертав еллінів. Він безстрашно оголосив себе християнським єпископом, проте правитель Юліан кинув його у в’язницю, де довгий час мученика трамали без їжі та води. Його катували, проте не змогли зламати. У кайданах святого повели у місто Сінаон у Фрігії, звідти до Анкіри. У цих містах його знову катували. Потім привели святого Ферапонта до річки Астали, оголеного розтягнули на землі та побили. Біля Сардійської метрополії його вбили. Сухі кілки, до яких був прив’язаний святий, насичені його кров’ю, дали зелені паростки і виросли у великі дерева, листя яких набуло цілющих властивостей і багатьом людям подавали благодатні зцілення.

Що відомо про мученицю Феодору?

Відомо, що свята Феодора Олександрійська жила в III–IV століттях в Олександрії. За часів гоніння на християн її привели на суд і стали питати, чому вона незаміжня. Християнка відповідала, що всю себе присвятила Господу, за що була кинута в темницю, а потім визначена в блудний будинок.

Від ганьби її врятував воїн, який увірвався в соромне місце, розігнав чоловіків і дав Феодорі одяг. За це сміливець був страчений разом з дівчиною, а тіла їх спалили. На честь пам'яті святої сьогодні відзначається народне свято 9 червня - Федорин день.

Прикмети 9 червня

- душно на світанку - скоро піде дощ;

- жимолость втратила свій аромат - до посушливого періоду;

-багато роси вранці - день буде ясним; - з'явилися черви - чекати грози.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,179