9 листопада – день пам’яті преподобного Нестора-Літописця, мучениці Капітоліни

today 09.11.2022 query_builder 07:40 remove_red_eye 37 bookmarks Новини

Нестор був письменником-агіографом кінця XI-початку XII століття і ченцем Києво-Печерського монастиря. Народився в Києві, у віці сімнадцяти років прийняв чернечий постриг у Печерській обителі. Від святих Феодосія і Антонія навчився благочестивого життя, послуху, молитві і подвигів. Пізніше став дияконом, помер в 1114 році, розповідає УНІАН.

Чернець Нестор Літописець був саме тим, хто написав історію Русі. Він автор "Повісті минулих літ". Літопис був написаний на підставі оповідань старожилів, інформації взятої з різних стародавніх джерел.

Також 9 листопада - день пам'яті мучениці Капітоліни.

Капітоліна народилася в Каппадокії, походила з заможної родини. Увірувала в Христа, роздала весь свій маєток бідним і стала служити Господу. Начальник Каппадокії дізнався про це, ув'язнив Капітоліну в темницю, а потім вимагав відректися від віри і принести жертву язичницьким богам. За це її стратили.

Вбивство своєї господині бачила рабиня Еротіїда. Усвідомивши, що тільки справжня віра допомогла Капітоліні не боятися страти заради Ісуса, рабиня також прийняла християнство і кинула камінь в ката. Незабаром стратили і її.

Наші предки називали цю дату "Обітний день". Це означає, що сьогодні необхідно давати обіцянки, які не можна порушувати протягом року.

Багаті люди, наприклад, обіцяли будувати монастирі або жертвувати на благо храму. Бідні люди з народу відправлялися в паломництво або давали обітницю безшлюбності. Молоді дівчата сьогодні ходили в храм і ставили свічки Пресвятій Богородиці, просячи захисту від бід.

У цей день категорично заборонено конфліктувати, ображатися і пліткувати. Якщо порушити заборону, то можна розгнівати Нестора, якого згадують в цю дату. Реагувати на уїдливі зауваження оточуючих людей також не рекомендується.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

випав сніг сьогодні - до холодної та сніжної зими;

ворони каркають - до негоди;

ластівки прилетіли 9 листопада - до теплого зимового періоду;

дощ пішов - погода буде хорошою.

85 запитів за 0,167