9 травня – священномученика Василія, праведної Глафіри

today 09.05.2023 query_builder 04:28 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

9 травня - священномученика Василія, єпископа Амасійського (бл. 322), праведної Глафiри, дiви (322), преподобного Йоаникiя Дiвиченського (ХІІІ, Серб.).

Святий Василій народився у четвертому столітті, все своє життя він посвятив Богові та захисту віри.

Святий Василій був єпископом Амасії. Він брав участь в Анкирському соборі (314 р.) і в соборі Неокесарійському. Святий Атанасій називає святого Василія “Великим” за те, що він ревно боронив святу віру від єретиків. Йому випало бути єпископом у часи найбільших переслідувань християн, і сам він прийняв мученицьку смерть невдовзі перед тим, коли світло Христової віри засяяло над усім світом.

Він жив за часів правління Ліцинія. Останній закохався у прислугу своєї дружини — Глафіру. Однак, дівчина дізнавшись про почуття імператора і його наміри одружитись, розповіла про все законній дружині. Вона попросила в неї порятунку. Тоді ж дружина правителя відіслала служницю до Амасії, де жив Василь. Єпископ взяв її до себе на піклування, сказавши імператору, що служниця померла.

Згодом у місті Амасії почалося будівництво церкви і Глафіра написала дружині імператора та попросила допомогти. Про це довідався Ліциній, який дуже сильно розгнівався. Імператор наказав привести до нього Василя і Глафіру.

Дівчину стратили одразу, а єпископа посадили у в’язницю. Йому наказували зректись віри Христової. Та непохитним був Василій у своїй вірі, за що його і позбавили життя.

87 запитів за 0,177