9 жовтня православна церква вшановує пам’ять Іоанна Богослова та Єфрема Перекопського

today 09.10.2022 query_builder 08:41 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

9 жовтня православна церква вшановує пам'ять Іоанна Богослова — одного з дванадцяти апостолів. Згідно з переказами, Іоанн був молодшим братом апостола Якова і разом із ним був покликаний Ісусом Христом до числа своїх учнів, а згодом став найулюбленішим з них. Іоанн був учнем Христовим, саме йому, разом зі святим Петром, на Таємній вечорі Господь відкрив ім'я зрадника і він єдиний з апостолів, хто був біля Хреста Господнього, розповідає УНІАН.

Так як Христос довірив йому свою матір, до Успіння Пресвятої Богородиці Іоанн Богослов не відлучався з Палестини, а потім поїхав на Ефес, де читав проповіді. У ті часи, коли імператор Доміціан відкрив гоніння на християн, Іоанна намагалися отруїти, а потім кинули в чан з киплячим маслом, але святий залишився живий. Споглядаючи ці чудеса, багато людей увірували в Христа, а Доміціан наказав відправити Іоанна на острів, як заарештованого.

По дорозі святий зробив багато чудес і багатьох звернув у християнство. Саме в ув'язненні Іоанн написав книгу "Одкровення". Після смерті імператора Іоанн повернувся в Ефес і створив своє Євангеліє. Помер у віці 105 років.

Також 9 жовтня - день пам'яті Єфрема Перекопського.

Єфрем ріс у благочестивій родині і з самого дитинства відчував тягу до чернечого життя. Досягнувши повноліття, він таємно покинув будинок і прийняв чернечий постриг. Спочатку він став настоятелем обителі, а потім пішов на берег озера, де разом з братією побудував свою.

Через те, що монастир знаходився на болотистій місцевості, Єфрем був змушений рити канали, через це його прозвали Єфремом Перекопським. Трудився святий більше всіх: пік хліб, носив воду, колов дрова і молов жито. Помер 80-річним старцем.

Наші предки вважали, що весь день потрібно молитися Іоанну Богослову за здоров'я і благополуччя. Для цього в будинках запалювали піч і всією сім'єю грілися, а також готували їжу. На вулицю після 21:00 виходити не можна, інакше всі накопичені блага зникнуть.

Як в будь-яке інше свято, 9 жовтня заборонено лаятися і лихословити, інакше можна накликати біду. Крім того, церква забороняє сьогодні виходити на вулицю п'яними - вважається, що в такому стані людина не здатна протистояти нечисті, яка легко затягне його у вир проблем.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

скільки побачив на небі лелек - стільки хороших новин отримаєш;

листя з вишні облетіли повністю - скоро настане зима;

сонце сховалося за хмарами - до дощу;

пішов дощ зі снігом - січень буде теплим.

Фото із відкритих джерел

85 запитів за 0,188