Чи буде повернуто з приватної власності державі земельні ділянки на території національного природного парку «Залісся»?

today 10.02.2023 query_builder 13:36 remove_red_eye 70 bookmarks Новини

Броварська окружна прокуратура звернулась до суду з позовами про визнання недійсними рішення селищної ради і розпорядження райдержадміністрації та повернення у власність держави земельних ділянок природно-заповідного фонду, повідомляє Київська обласна прокуратура.

Ці земельні ділянки, розташовані на території Броварського району, відносяться до особливо цінних земель, але були передані у приватну власність громадян для ведення особистого селянського господарства.

А ще вони входять в межі земель національного природного парка «Залісся», створеного з метою збереження, відтворення і рекреаційного використання унікальних природних комплексів Центрального Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення і перебувають у постійному користуванні зазначеної державної організації.

Відповідно до законодавства землі природно-заповідного фонду не можуть перебувати у приватній власності громадян. З цих підстав, прокуратура у суді вимагає скасування незаконних рішень органу державної влади та місцевого самоврядування, та повернення 0,5 га земель державі. Поки що судовий розгляд справ триває.

87 запитів за 0,184