Чи можна в цьому році йти на цвинтар на поминальні дні

today 25.04.2022 query_builder 12:56 remove_red_eye 688 bookmarks Новини

Традиційно через тиждень після Великодня в Україні заведено ходити на цвинтарі та згадувати померлих родичів. Церковна назва поминальних днів – Радониця чи Батьківський день, однак у народі їх ще називають Проводами, Червоною Гіркою чи Гробками. "Економічні новини" з посиланням на “Телеграф” розповідають чи можна йти на цвинтар під час війни.

День поминання у церковній традиції, Радониця, завжди випадає на 9-й день після свята Великодня. Однак у різних регіонах України традиції та дати поминальних днів відрізняються. Оскільки Радониця завжди випадає на будній день, люди ходять на цвинтарі або в неділю перед нею, або в неділю після.

Вважається, що слово “радониця” походить від слова “радість”, тому сумувати на цвинтарі не можна. Потрібно навпаки радіти тому, що покійні увійшли в інше вічне життя. Однак від гучних розмов та сміху краще утриматися.

Під час Проводів заведено приходити на цвинтар і залишати біля могил рідних шматочок освяченої паски, пасхальне яйце, запалену свічку. Також люди сідають біля могил своїх родичів та трапезують, згадуючи їх. А щоб мертвим в іншому житті було добре, на могилу також ставлять склянку з горілкою, якщо мертвий пив, і підпалюють цигарку — якщо померлий курив.

Зазначимо, що через активні бойові дії та небезпеку мінування українців закликають відкласти похід на цвинтар у 2022-му році. У низці міст України навіть заборонили відвідування кладовищ на поминальні дні і перед Великоднем. А якщо ви все ж таки вирішили відвідати померлих родичів, то бажано не втрачати пильності і бути вкрай уважними.

Фото - "Економічні новини"

87 запитів за 0,174