«Сильною Україну можуть зробити лише самі українці»

today 16.06.2018 query_builder 10:20 remove_red_eye 395 bookmarks Новини

Переконання в цьому під час Форуму «Новий Курс України – нові можливості для кожного» висловила Юлія Тимошенко. Власне, вона і виступила ініціатором проведення масштабного обговорення стратегії розвитку держави, що відбулося 15 червня у Києві, за участі експертів, політологів, громадських активістів, учених.

«Немає жодного сенсу йти на вибори без чіткого курсу, який має напрацювати інтелектуальна еліта», - наголосила ініціаторка Форуму.

Інтелектуали нації повинні об’єднатися задля створення нової редакції Конституції, нового економічного курсу та гармонійної екосистеми. Саме цим трьом платформам присвячувалися обговорення, в яких взяли участь провідні українські експерти.

Значну увагу у своєму виступі очільниця партії ВО «Батьківщина» приділила засадам побудову сильного громадянського суспільства. Так леді Ю озвучила пропозицію щодо впровадження головних інструментів прямої демократії – референдумів за народною ініціативою та розширити право законодавчих ініціатив – у парламенті мають розглядати пропозиції, які підтримують щонайменше 500 громадян.

Крім того, суспільство має бути наділено додатковими важелями контролю за владою - для цього мають бути створені громадські всеукраїнські асоціації, національний стратегічний центр, зрештою, Національна асамблея самоврядності. Саме вони і мають корегувати дії політиків та випрацьовувати стратегію розвитку держави.

Юлія Тимошенко навела переконливі аргументи на користь парламентської форми правління канцлерського типу. А також презентувала концепцію створення чесної судової влади.

- Сьогодні понад 7 млн українців живуть та працюють за кордоном. Головна причина, чому наші співвітчизники виїжджають із країни – зневіра… Україна може та повинна створити соціальну систему, в центрі якої буде Людина. Однак побудувати щось нове можна лише на чітких світоглядних засадах. Українці – сильна духом нація. Тож, що ми можемо запропонувати світові? Переконана, що нам під силу зробити світ ближчим до Бога, а людину - щасливішою», - наголосила у своєму виступі Юлія Тимошенко.

92 запитів за 0,256