Чи буде метро до Вишневого та Ірпеня?

today 11.02.2019 query_builder 11:31 remove_red_eye 414 bookmarks Новини

Як відомо, китайська «China Railway International Group» підтвердила завершення попереднього техніко-економічного обґрунтування проекту спорудження четвертої гілки метро у Києві, вартість будівництва якої оцінюють у 2 млрд доларів. При цьому 85% вартості проекту запропоновано забезпечити за рахунок кредиту від китайських фінустанов.

Протяжність нової лінії майже 30 км з 13-ма станціями. Ще буде збудована пересадочна лінія протяжністю 1 км між кільцевою електричкою та новою лінією метро, пише «Економічна правда».

Необхідно також збудувати два електродепо – основне "Троєщина" і друге – "Гатне". Будівництво триватиме приблизно 5 років. Розпочати його зможуть після добудови Подільсько-Воскресенського мосту, де торік зроблено неймовірно великий обсяг робіт.

Заступник голови Київської МДА Микола Поворозник вважає, що створення столичної агломерації прискорить залучення інвестицій для будівництва метро в передмістя.

Він підкреслив, що щодня в'їжджають і виїжджають з Києва майже 2 млн осіб. А це величезне навантаження на інфраструктуру столиці, з якою Києву важко впоратися самостійно.

"Особливо відчутний стрибок бачимо за останні 5 років. Зараз активно забудовуються Вишневе, Софіївська Борщагівка, Буча, Ірпінь, Гостомель. Буквально 5 років тому такої забудови там не було", - наголосив заступник мера.

"До позитивних моментів агломерації можна віднести транспортне забезпечення. Й інвестори будуть зацікавлені в будівництві станцій метро в бік того ж Вишневого за умови договору про асоціацію. Створення агломерації дає інвесторам можливість будувати хоч станції метро, хоч продовжувати лінію швидкісного трамвая або навіть електричку в передмістя", - зазначив Поворозник.

М. Поворозник назвав ще один плюс агломерації: спільне адміністрування інфраструктури населених пунктів: медицини, дитячих садків, утилізації сміття і каналізування.

"Зараз молодим сім'ям в передмісті Києва досить складно записати в дитсадок свою дитину. Але агломерація дозволила б розглянути варіанти будівництва дитсадків та шкіл, виходячи з кількості дітей, які тут проживають. Те ж сміття з Вишневого, Боярки також потрібно кудись вивозити. У них власних звалищ немає, а людей там з кожним роком стає все більше. Якщо говорити про агломерацію в повному її масштабі, то за оптимістичного сценарію, думаю, її створення займе близько 5 років", - підсумував заступник голови Київської міськдержадміністрації.

92 запитів за 0,240