Де на Київщині провести вікенд?

today 17.03.2023 query_builder 08:43 remove_red_eye 94 bookmarks Новини

Напередодні вихідних любителі сімейного відпочинку обирають нові маршрути, де цікаво і з користю можна провести вікенд.

Інформатор разом з блогом про подорожі В-МАНДРИ пропонує відвідати цікаві локації на Київщині, де ви завжди зможете чудово провести час, дізнатися щось незвідане з історії рідного краю.

Один з найоптимальніших варіантів нині - музей Пирогово, розташований на схилах Києва, який займає площу понад 150 гектарів. Він експонує понад 300 народних архітектурних пам’яток останніх 500 років: вітряки, дерев’яні церкви, пасіки, криниці, господарські споруди та сільські будиночки, покриті соломою. Музей також має значні фонди, що налічують більше 70000 предметів культури та побуту. Це інструменти, предмети одягу, вироби з ткацтва, гончарства, різьблення та музичні інструменти.

Село, де знаходиться музей, було відоме ще з 1627 року та перебувало під опікою Києво-Печерської Лаври, що відображено у багатьох церквах та інших сакральних спорудах. Екскурсії проводяться на багатьох мовах, включаючи німецьку, англійську, французьку та інші. Музей є популярним місцем проведення весіль, і закохані приїжджають сюди з усієї України.

Музей Пирогово дозволяє не лише духовно збагатитись та дізнатись багато цікавого про свою батьківщину, але й дозволяє розважитись, покататись верхи, придбати сувеніри та взяти участь у народних гуляннях. Тому тут можна знайти відпочинок для всієї родини та на будь-який смак.

Для того, щоб дістатись до музею, можна скористатись тролейбусом №11 або маршрутками №№172 та 156, які відправляються від зупинки “Виставковий центр”, маршруткою №576 (56к), яка курсує від станції метро “Академмістечко”. Якщо ви перебуваєте на Дарницькій або Бесарабській площах, то можна скористатись маршрутками №172 та 156 відповідно. Обравши будь-який з цих маршрутів, ви зможете з легкістю дістатись до музею та насолодитись його красою та унікальними експонатами.

.

А ще варто відвідати садибу Хоєцьких у Томашівці.

У кінці XVIII століття Томашівка потрапила до власності князя Олексія Долгорукого, якому ці землі подарувала Катерина II після розділу Польщі. Однак він продав їх депутату польського Сейму Яну Непомуцькому Хоєцькому, який звів декілька садиб та костел на берегах річки Ірпінь. Архітектором садиби був Валеріан Куликовський, і його творіння – цегляний палац у стилі модерн з балконами, верандою та несподіваними кутами – відрізняється від традиційних поміщицьких садиб того часу.

У монастирі табличка біля входу нагадує про необхідність поводитися з належним благочестям, але якщо вести себе пристойно і не порушувати спокій обителі, то можна без проблем фотографуватися. В цілому комплекс монастиря є цікавим і добре збереженим, хоча деякі скульптури і дизайнерські рішення можуть здатися еклектичними і недоладними. Садиба Хоєцьких вважається однією з найкраще збережених садиб на Київщині.

Щоб дістатися до Томашівки, можна скористатися автобусами з Києва до села Дідівщина або з Борисполя до Томашівки. Загалом, поїздка в Томашівку – це чудова можливість побачити історичну садибу та насолодитися її красою.

Фото із сайту "Інформатор"

87 запитів за 0,162