Де саме чекає смертельна небезпека на дорогах та інших ділянках звільнених територій. Практичні поради фахівців для водіїв і не тільки

today 04.06.2022 query_builder 18:16 remove_red_eye 75 bookmarks Новини

Видання Auto24 з'ясувало у фахівців, які ділянки дороги є небезпечними після звільнення територій від окупантів. Зокрема фахівці радять уникати: Ґрунтові дороги. Путівці в місцях недавніх боїв мінували майже обов'язково. Тому не з'їжджайте з асфальту на польові дороги, якщо на них немає міток саперів про розмінування.

Лісосмуги, у тому числі розташовані вздовж магістральних автошляхів. Дуже часто бої йшли на дорогах і поряд з ними, і тоді лісосмуги служили військовим та укриттям, та шляхами для потайного переміщення. Відповідно, підрозділи часто мінували ці маршрути, щоб противник не застав їх зненацька.

Місця бойових дій. Ознакою небезпеки вам повинні бути окопи, земляні укріплення, протитанкові їжаки, порушений дерн, пошкоджені дерева та інша рослинність.

Окремо наголошуємо на небезпеці екскурсій до підбитої військової техніки – вантажівок, танків, бронемашин. Чорні плями сажі та олії на землі – ще один характерний маркер небезпеки: це місце, де згоріла бойова машина, від якої при вибуху на всі боки могли розлетітися боєприпаси, що не розірвалися.

Узбіччя та кювети там, де стояли блокпости. Там, де військові підрозділи стояли більш-менш тривалий час, можуть бути як заміновані стежки і предмети, так і просто втрачені вибухонебезпечні боєприпаси.

Майданчики, де стояли військові. Поляни, зокрема узлісся лісів та лісосмуг, часто були місцем, де розгортали вогневі позиції артилерії, де заправляли та завантажували боєприпасами танки та бронемашини. Ознаки цього – витоптаний, розритий ґрунт, пакувальні ящики від боєприпасів, залишки іншого військового спорядження. До речі, до лісу на територіях, де тривали бойові дії чи які були окуповані, взагалі заходити заборонено.

Як зазначили фахівці, у землі знаходяться міни, закріплені між деревами розтяжки, окремі предмети, заміновані для поразки того, хто спробує їх поворухнути.

Ті чи інші небезпечні боєприпаси можуть бути залишені військовими і ненавмисно – кинуті в розбитій техніці, втрачені під час бою, заховані від ворога під час відступу або просто не розірвані під час використання за призначенням, - зазначили експерти.

Предмети землі. Різного роду речі, зокрема предмети цілком мирного призначення, може бути заміновані ворогом під час відступу. Не чіпайте їх взагалі.

При виявленні боєприпасів і схожих на них підозрілих предметів викликайте рятувальників, а саму ділянку, на якій він був помічений позначити чимось яскравим, - радять експерти.

В Україні заміновано понад 30 млн гектарів землі, наразі проводиться розмінування Київської, Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

Фото - Auto24

92 запитів за 0,333