Держслужбовці складатимуть іспит з української мови

today 10.11.2020 query_builder 16:36 remove_red_eye 101 bookmarks Новини

Кожен претендент на посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування муситиме підтвердити своє знання державної мови на іспиті. Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє Тиждень.ua з посиланням на Урядовий портал.

Адже 16 липня наступного року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

"Тобто всі ті, хто має намір стати народним депутатом у наступному скликанні, хто захоче працювати міністром чи, скажімо, Уповноваженим із захисту державної мови, повинні підтвердити своє знання української мови на іспиті", - зазначив Т. Кремінь.

До речі, опитування показують, що для переважної більшості українців державна мова є важливим атрибутом незалежності України – у цьому переконані 72% громадян, не погоджуються з цим близько 25%.

92 запитів за 0,215