До чого готуватися українцям у квітні

today 09.04.2022 query_builder 15:05 remove_red_eye 200 bookmarks Новини

Ситуація у квітні відрізнятиметься від стану економіки в березні, особливо, якщо війна продовжиться і надалі. Через зупинку частину бізнесу в Україні, експорту та імпорту в бюджеті можуть виникнути складнощі. Виконати свої соціальні зобов'язання (пенсії, субсидії, зарплати) та військові витрати можливо з-поміж усього завдяки допомоги міжнародних партнерів.

Про це в ефірі телемарафону заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформує «Сьогодні».

Зокрема у березні свої соціальні зобовʼязання вдалося виконати завдяки бізнесу, який сплатив податки авансом, однак чим довше буде війна в Україні, тим катастрофічнішим буде вплив на економіку, на здатність виконувати соціальні функції. Тривала війна призведе до падіння рівня життя, до падіння спроможності держави.

«Ми не друкували гроші, ми не переживаємо за гіперінфляцію. У нас є інструмент військових облігацій, сьогодні відповідальний бізнес викуповує ці державні цінні папери. Понад 40 млрд. вже залучили до бюджету завдяки цьому механізму. Це дає частину грошей, які дозволяють компенсувати дефіцит бюджету», – розповів прем'єр-міністр.

За його словами, у квітні бюджет перебуває під тиском воєнної ситуації та військових нововведень. Фактично в Україні скасували загальну систему оподаткування, натомість запровадили податок у розмірі лише 2%.

«Якщо війна призводитиме до того, що нам потрібно буде скорочувати витрати, ми говоритимемо і пояснюватимемо. Станом на сьогодні ми відмовилися від усіх капітальних витрат. Ми можемо тільки ремонтувати, але ми нічого не будуємо, не робимо капітальних закупівель, зосереджені на армії та соціальному блоці», – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні вже урізали зарплати чиновникам на 10%; звісно ж, зупинили всі капітальні витрати (будівництво доріг, інфраструктурних об'єктів, реконструкції); скоротили витрати на утримання держапарату та органів місцевої влади.

Колаж - «Сьогодні»

91 запитів за 0,170