Громадська ініціатива: велика справа маленького села

today 16.01.2023 query_builder 05:03 remove_red_eye 198 bookmarks Новини

Сюди ледь не щодня з усіх куточків обпаленого війною села поспішають берегині роду петрушківського. Їх об'єднує спільне материнське прагнення допомогти та захистити тих, хто сьогодні на лінії вогню захищає увесь український народ.

Тут, в ураженому окупантами сільському клубі Петрушок, майже щоденно кипить робота: небайдужі жительки невеличкого села на Київщині невтомно плетуть на фронт маскувальні сітки.

За останні місяці їх, розміром чотири на вісім метри, вже сплели майже дев'яносто. Ця справа об’єднала в Петрушках багатьох людей. Місцеві підприємці Олександр Конончук, Юрій Гумин, Віталій Сумцов, Олег Лаута, Володимир Нечипорук та багато небайдужих людей, а також волонтерка з Мюнхена Вікторія Сидорова, придбали для сільських майстринь каркасну сітку та тканину, останньої потрібних кольорів також назносили односельці, а майстрині села вправно нарізали її на смужки та сплели з них маскувальні сітки.

- Нашим бійцям на фронт таких сіток передали понад 90, це орієнтовно 3000 м кв., - розповідає місцева депутатка Юлія Мунтяну, з ініціативи якої і була організована ця робота. - Першими за справу плетіння маскувальних сіток взялися шестеро жіночок села Петрушки під керівництвом Олени Черниш, та згодом волонтерський осередок став об’єднувати десятки небайдужих. Наразі ініціативу, що отримала символічну назву «Петрушківські павучки», підтримують односельці різних поколінь.

Сьогодні тут не лише плетуть сітки, а й шиють невеличкі подушечки, які теж передають нашим воїнам, а також в’яжуть шкарпетки, аби захисникам було тепло та зручно. Кожен виріб зроблений із особливою любов’ю та молитвою: щоб кожен воїн повернувся додому неушкоджений, щоб кожна матір, дружина, донька, кохана дочекалася з війни свого найріднішого.

Місцеві волонтерки, серед яких здебільшого жінки пенсійного віку, невтомно працюють у холодному клубі щодня. Наразі, у зимову пору року, актуальні маскувальні сітки світлих кольорів, білі полотнища займають центр коридору, а вздовж них сидять майстрині, вплітаючи охайно нарізані стрічки. Часто на допомогу бабусям приходять онуки. У волонтерському центрі не рідкість побачити, як дітки шкільного віку прагнуть зробити свій внесок у спільну Перемогу – долучаються до плетіння сіток. Саме петрушківські діти стали чи не першими волонтерами в селі, коли ініціювали благодійний ярмарок і за кошти, що вторгували від продажу саморобних браслетів, придбали сітку.

Кожен вантаж, який потім транспортують із Петрушок до бійців на фронт, неодмінно супроводжується солодкими пакунками. Здобу та інші смаколики для захисників петрушківські господині випікають із особливим трепетом, адже знають, що воїни завжди чекають на домашні наїдки, смакуючи які, ніби на мить повертаються додому.

- Щиро дякую всім, хто підтримує, допомагає, долучається до цієї нелегкої праці, в серці кого вона знайшла відгук, - зауважила Юлія Мунтяну.

- Безцінним є внесок кожного жителя Петрушок - майстрині, підприємця, дитини, які згуртувалися в ім’я єдиної мети - наближення омріяної Перемоги.

ЖУРНАЛ КИЇВЩИНИ "КОРИСНИЙ ФОРМАТ. НОВЕ ПЕРЕДМІСТЯ"

87 запитів за 0,179