Христос народився! Славімо його!

today 07.01.2023 query_builder 07:32 remove_red_eye 138 bookmarks Новини

7 січня християни, які слідують за юліанським календарем, відзначають Різдво Христове. Святкує цього дня і Православна церква України, але минулого року Синод ПЦУ дозволив відзначати Різдво і 25 грудня.

Події, що відносяться до Різдва, відомі завдяки Євангеліям від Луки та Матвія. Згідно з указом імператора, для полегшення перепису населення всі люди мали вирушити «у своє місто». Йосип і Марія вирушили до Віфлеєму. Згідно з переказами, через відсутність місць у заїжджих дворах, вони були змушені заночувати в печері, яка використовувалася як хлів для укриття худоби від негоди.

Коли Марія відчула наближення пологів, Йосип вирушив за повитухою, але коли прийшов разом з нею до печери, немовля вже народилося.

Після народження Ісуса першими йому прийшли вклонитися пастухи, вони були сповіщені про цю подію ангелом, який явився їм. Символом народження Сина Божого стала яскрава зірка, яка з'явилася на небі та привела до нього волхвів. Вони принесли з собою дари: ладан, золото і смирну, але не як дитині, а як Царю.

Дізнавшись про народження месії, Ірод наказав убити всіх первістків віком до двох років. Але до Йосипа з'явився ангел, який наказав йому разом із сім'єю тікати до Єгипту. Завдяки цьому Ісус був чудовим чином врятований.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,183