Кава лікує печінку від раку

today 07.11.2019 query_builder 09:34 remove_red_eye 375 bookmarks Новини

Ранок. І ви вже, мабуть, випили філіжанку кави, щоб підбадьоритись. Але, виявляється, що ви ще й полікувалися. Адже дослідження Queen's University Belfast показало, що кава не дає злоякісним клітинам ділитися і поширюватися. Вже доведено, що цей такий звичний напій може знизити ризик виникнення пухлини на 50%, повідомляє «Країна здоров’я».

Дослідники з Ірландії з'ясували, що ранкова чашка кави приносить ще й додаткові переваги, крім боротьби з сонливістю. Зокрема, у любителів цього напою ризик розвитку раку печінки знижується наполовину. Адже кава містить поліфеноли, які не дають раковим клітинам ділитися. Свої висновки вчені зробили на основі спостережень майже за 500 тисячами осіб, з яких понад три чверті регулярно вживали цей напій.

Вони з'ясували, що згодом пацієнти на 50% рідше стикалися з гепатоклітинною карциномою, на яку припадає 90% пухлин печінки. Отже, цей напій має захисну дію проти однієї з найпідступніших пухлин. Це пояснюється поєднанням кофеїну і антиоксидантів.

У дослідженні взяли участь люди з університетською освітою, які вживали алкогольні напої. Найбільше любителів кави спостерігалося серед представників сильної статі. Дійсно, вживання кави захищало від раку печінки, але набагато більш виражений ефект в цьому плані давала відмова від алкоголю, куріння і боротьба із зайвою вагою

92 запитів за 0,250