Кібератака на урядові сайти в Україні у ніч на 14 січня

today 14.01.2022 query_builder 10:59 remove_red_eye 354 bookmarks Новини

В Україні в ніч з 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на сайти уряду і низки міністерств, інформація про це з’явилася на сторінці Міністерства освіти і науки у фейсбуці.

«У зв’язку з глобальною атакою в ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що несправності усуваються, а також працює кіберполіція. Про кібернапад на урядові сайти повідомила також Служба безпеки України.

Не працюють сайти Міністерства закордонних справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Кабінету міністрів. А ще недоступний сайт «Дії». Там вказано: «У зв’язку з необхідністю проведення планових технічних робіт доступ до Кабінету тимчасово обмежений. Приносимо вибачення за незручності. Спробуйте, будь ласка, пізніше».

На стартовій сторінці МЗС розміщене оголошення, написане трьома мовами (українською, російською і польською): «Українець! Усі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення та майбутнє. За Волинь, за ОУН-УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі».

У кіберполіції ситуацію наразі не коментували. Про те, яке угруповання стоїть за атаками, поки що невідомо.

Не працює також сайт ГУ ДСНС у Київській області.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,198