Компенсації за знищене окупантами майно планують почати виплачувати вже у травні (+відео)

today 21.03.2023 query_builder 19:52 remove_red_eye 649 bookmarks Новини

Ті, хто першими подали заявки на виплату компенсацій за понівечене ворогом житло можуть отримати виплати вже у травні. Як повідомляє УНІАН та Великий Київ, відповідний закон Президент вже підписав. Наразі уряд отримав доручення розробити процедуру виплат. Станом на сьогодні українці через "Дію" подали 335 тис. заявок на компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло, що стосується понад 23 млн кв.метрів житла. На сьогодні на рахунках України вже є 17 млрд грн. Це перші гроші, які були заарештовані від "дочки" російського банку "Сбербанк".

Компенсації за знищені окупантами домівки обіцяють почати виплачувати наприкінці весни. “Мінцифри має максимально попрацювати, щоб реєстр пошкодженого і зруйнованого майна був наповнений. Я сподіваюсь, що вже в травні перші компенсації будуть отримувати наші люди, які залишилися без даху над головою”, – сказала голова комітету парламенту з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олена Шуляк в ефірі телеканалу "Рада" (на відео знизу - з 14 хв. 32 сек.)

Власники приватних будинків матимуть право вибору, в якій формі отримати компенсацію. Йдеться про житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію. Граничний розмір компенсації, незалежно від форми, — відсутній. Використати сертифікат можна протягом п'яти років із дня його видачі.

Компенсації надаватимуть винятково: за майно (пошкоджене/зруйноване) з 24 лютого 2022 року; упродовж трьох років після припинення або скасування воєнного стану;

Йдеться про пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати в гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об'єкти будівництва, в яких зведені опорні та зовнішні конструкції.

Право на компенсацію отримають тільки громадяни України, які не перебувають під санкціями та не мають судимості за загрозу нацбезпеці. Закон не поширюватиметься на об"єкти, які станом на момент введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території. (Про Закон на відео знизу - з 14 хв. 32 сек.)

" rel="noopener" target="_blank">

Фото ілюстративне - УНІАН, відео - телеканал "Рада"

87 запитів за 0,156