Коні Пржевальського добре прижилися у Чорнобильському заповіднику

today 30.01.2022 query_builder 10:26 remove_red_eye 320 bookmarks Новини

Кінь Пржевальського – єдиний підвид дикого коня. Це рідкісний зникаючий вид, занесений до Червоної книги України у 2009 році. У дикій природі він повністю зник у середині ХХ ст. Але зберігся у зоопарках і заповідниках. Зокрема, в Асканії-Новій та Чорнобильському заповіднику. Загроза зникнення цього виду все ще лишається до нашого часу. Вважається, що кінь Пржевальського повинен мати у природі не менше п’яти саморегулюючих стійких популяцій.

Одна з таких місцевих популяцій існує у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, інформує сайт заповідника. Стан популяції тут благополучний, життєздатний. Орієнтовна чисельність близько 150 особин. Це приблизно 13 табунів.

Харчуються дикі коні виключно рослинністю, тому нині вони долають немалі відстані у пошуках їжі.

До речі, коні Пржевальського мають одну з найдревніших особливостей забарвлення коней — саврасу масть, що характеризується пастельними відтінками гнідо-саврасої масті з характерною темною смугою уздовж спини. Власне це є східний підвид диких коней, західний підвид — тарпан, очевидно, був пращуром свійських коней. Оскільки тарпанів було винищено до кінця XIX століття, то зараз кінь Пржевальського — це єдиний наявний вид диких коней.

Фото - Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

92 запитів за 0,181