Міни та сигнальні ракети, залишені російськими окупантами – вибухають і стають додатковими джерелами пожеж в зоні відчуження

today 20.05.2022 query_builder 10:03 remove_red_eye 60 bookmarks Новини

На своїй сторінці у Фейсбуці Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

попереджає про те, що наразі триває ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

"Закликаємо: будьте обережні, пильні й відповідальні! Не розводьте багать у невстановлених місцях та не випалюйте суху траву!

Застерігаємо, що лісосмуги, ліси та поля можуть бути заміновані або містити вибухонебезпечні предмети! Закликаємо обмежити відвідування місцевостей, які не були розміновані підрозділами ДСНС", - йдеться у повідомленні.

Водночас днем раніше Державне агентство України з управління зоною відчуження повідомило, що в Чорнобильській зоні суттєво підвищився рівень пожежної небезпеки у зв’язку із початком сухої, вітряної погоди, а також наявністю великої кількості мін та сигнальних ракет, залишених російськими окупантами, що вибухають, та стають додатковими джерелами пожеж.

"На даний момент маємо найбільшу за поточний рік пожежу масштабом більше 1 500 га в районі КПП «Зелений мис» в Опачичському лісництві.

Гасіння ускладнене вітром, обмеженими технічними ресурсами у зв’язку з наслідками окупації – викраденням та знищенням великої кількості техніки і пального, а також загрозою вибухів мін.

У гасінні беруть участь частина ДПРЗ-11 ДСНС та пожежні ДСП «Північна Пуща».

Радіаційний стан в межах контрольних рівнів," - йдеться у повідомленні Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Наразі для ефективного виявлення та боротьби з пожежами є термінова потреба у ресурсах.

Держагенство закликає небайдужу громадськість та приватний сектор за можливості допомогти у забезпеченні:

1. Камерами відеоспостереження – 360 градусів, зовнішні, IP, висока розподільна здатність, Hikvision або AXIS або Bosch або аналоги – 3-5 шт.

2. Дронами-розвідниками типу DJI Mavic 2/3 – 2-4 шт. (бажано з додатковими акумуляторами)

3. Раціями персональнами типу Motorola DP 4401E (UHF 430-470 МГц, VHF 134-174 МГц, 5 Вт, 32 канали) – 20-50 шт. та автомобільні типу Motorola 4600E (25 Вт, 136-174 МГц) – 4-8 шт.

4. Пального – дизель та бензин у будь-якій кількості.

Світлини-ілюстрації Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення УЗВ

92 запитів за 0,275