Моніторинг відновлення зруйнованого житла запустив “ЛУН Місто” (є посилання на інтерактивну карту будинків)

today 28.07.2022 query_builder 12:55 remove_red_eye 358 bookmarks Новини

Ураження мають 74 % новобудов в Бучі, Ірпені, Гостомелі.

“Карта моніторингу”, створена ЛУН, дозволяє відстежувати масштаби руйнування новобудов на Київщині внаслідок вторгнення росії та темпи їх відновлення. Починаючи з 2014 року ЛУН моніторить темпи будівництва житлових комплексів в Україні та щомісячно публікує фотографії новобудов. Тому є наочна картинка як «було» і як «стало», пише itc.ua.

НОВОСТВОРЕНА КАРТА (оновлюється раз на місяць)

об'єднує фотозвіти будинків (є можливість роздивитись конкретний будинок), побудовані після 2010-го року у тій частині Київської області, що зазнала вторгнення. Так, за результатами моніторингу станом червень та липень, близько 74% новобудов Бучі, Ірпеня та Гостомеля мають ураження різного ступеню.

Більша кількість новобудов мають руйнування фасадів та вікон, але є і будинки з критичними пошкодженнями залізобетонного каркаса, що потребують дороговариісної реконструкції, або навіть демонтажу.

Наш ресурс вже повідомляв про демонтаж цілого будиноку в ЖК «Нова Буча», що постраждав внаслідок березневого бомбардування.

«В кінці березня 2022 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №7198, який передбачає компенсацію за зруйновану або пошкоджену нерухомість. На жаль, станом на сьогодні, цей проєкт не набув статусу Закону, тож дієвий механізм компенсації в країні поки не запущений.

Незалежно від дій влади ми продовжуємо моніторинг будівництва в Україні. Як і за зруйнованими новобудовами в містах, що перші прийняли бій, фіксуючи темпи відбудови, так і за зведенням такого необхідного нового житла. За останніми даними, з початку війни в Дію було відправлено понад 200 000 заявок про пошкоджене житло на 14 мільйонів квадратних метрів» – зазначила Анастасія Осінцева, юристка ЛУН.

Руйнації отримало не лише житло, а й вся інфраструктура міст. На Карті Моніторингу опублікована теплова карта руйнувань від RebuildUA. На основі знімків з дронів команда проєкту підраховує руйнацію внаслідок вторгнення. Фіксують пошкодження від гаражів і МАФів до багатоповерхівок. Відповідно до звітів RebuildUA, загальна сума збитків від руйнування в Бучі становить понад 5,2 млрд гривень, а в Ірпені — більш як 23,5 млрд грн.

Одним з рушіїв розвитку забудови Бучі, Ірпеня та Гостомеля була хвиля переселенців зі східних областей України та Криму після нападу росії у 2014 році. Станом на лютий 2022 у Бучі будувалось 20 житлових комплексів. В Ірпені в 111 новобудовах, а в Гостомелі — у 17 житлових комплексах була можливість придбати нові квартири від забудовників.

Ілюстрація із сайту itc.ua

92 запитів за 0,186