На Обухівщині у кози виявили сибірку

today 19.10.2022 query_builder 14:12 remove_red_eye 331 bookmarks Новини

У бактеріологічних дослідженнях кози з фермерського господарства, що в Обухівському районі (а саме в колишньому Богуславському районі), виділили збудник сибірки Bacillus anthracis.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Києва, інформує УНН.

Тому в області проводять необхідні заходи для профілактики та боротьби з сибіркою тварин. Для профілактики інфікування сибіркою Держпродспоживслужба пропонує купувати м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють. Люди, які переробляють та реалізують м’ясо, м’ясопродукти чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм, щоб убезпечити себе та інших. Забій домашньої худоби повинен відбуватися лише з дозволу ветпрацівників; Важливий контроль захворюваності тварин; потрібно дбати про упорядковане захоронення трупів тварин, а заражені трупи – знищувати. Також необхідний ветеринарний контроль хутряної та шкіряної сировини. Держпродспоживслужба закликає не нехтувати щепленнями тварин проти сибірки.

Особи, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною від хворих тварин, мають отримати екстрену профілактику антибіотиками. Як зазначили у Держпродспоживслужбі, пори бактерій сибірки можуть залишатися в ґрунті тривалий час і активізуватися, коли поверхня ґрунту порушується. Наприклад, через повінь, зливи та зсуви. Згодом спори можуть потрапити у шлунок тварини із травою на пасовищах. Людина інфікується або від зараженої тварини, або через контакт зі шкурою та шерстю. Сибірка не передається від людини до людини.

Захворювання має важкий перебіг і може призвести до смерті хворого, тож за найменшої підозри на сибірку потрібно негайно звернутись до лікаря.

Фото ілюстративне - УНН

85 запитів за 0,174