Найбагатші українці – хто вони?

today 06.05.2021 query_builder 16:14 remove_red_eye 163 bookmarks Новини

Статки найзаможніших ста українців зросли на 42%, а 76 учасників списку збільшили свої статки за рік. Трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов.

Про це йдеться у списку ста найбагатших українців від журналу Forbes Україна.

За оцінками журналу олігарх, бенефіціар компаній "Метінвест" та "ДТЕК" Рінат Ахметов володіє близько 7,6 млрд доларів. У 2020 році, згідно з даними Forbes, його капітал складав 2,8 мільярда доларів.

Друге та третє місця посідають олігархи Віктор Пінчук та Костянтин Жеваго, у них 2,5 млрд та 2,4 млрд доларів відповідно. За рік їх статки збільшилися майже вдвічі.

Також у десятці найбагатших Ігор Коломойський (1,8 млрд доларів), Геннадій Боголюбов (1,7 млрд доларів), Олександр і Галина Гереги – власники "Епіцентр і Ко" (1,7 млрд доларів), Петро Порошенко (1,6 млрд доларів), Вадим Новінський (1,4 млрд доларів), Олександр Ярославський (820 млн доларів) та Юрій Костюк (780 млн доларів).

"Багатство першої сотні зросло на 42%, до $44,5 млрд. Як наслідок – вхідний квиток у сотню подорожчав на третину, до $125 млн. На руку найбагатшим українцям зіграло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи", – йдеться у повідомленні.

До речі, за рік список оновився на 21%: 14 учасників потрапили до переліку вперше, семеро – повернулися після "перерви". Зокрема, вперше до переліку ста найбагатших українців потрапили представники зі сфери ІТ та енергетики.

У квітні до списку найбагатших людей планети, який опублікував Forbes, увійшли семеро українців із загальним статком $19 млрд, або 0,15% від сумарного капіталу найбагатших. Зокрема до цього списку увійшли Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Костянтин Жеваго та Ігор Коломойський.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,257