Рецепт вихідного дня. Смачно, коли готує фотограф

today 12.12.2020 query_builder 21:09 remove_red_eye 391 bookmarks Новини, Смачні місця, Улюблені рецепти

https://www.facebook.com/alena.dudaeva

https://www.instagram.com/alena.dudaeva/?hl=ru

Секретом смачної страви та післясмаком від кулінарного шедевру ділиться фотограф нашої редакції Альона Дудаєва, яка відтепер на вікенд радуватиме наших читачів не лише шикарними фото, а й не менш шикарними рецептами.

"Уже давно мала намір придбати унікальне видання - "1-шу українську загально-практичну кухню" авторки Ольги Франко.

Чому?

Насамперед, мене заінтригувала велика збірка українських рецептів (відверто, готувати та, власне, фотографувати страви я люблю)), а, по-друге, її авторка - невістка легенди української літератури Івана Франка пані Ольга дожила до 90 років - тож роблю припущення, що вона таки розумілася на корисній і здоровій їжі.

А ще була переконана, що ця книга надихне мене більше готувати...Та вже тримаючи в руках омріяне видання, зрозуміла, що головною проблемою стане навіть не пошук екзотичних інгредієнтів, а... складності перекладу)

Книга хоч і зі словником та коментарями Маріанни Душар, але все одно не легка для читання і розуміння. Утім, уже під час приготування першої страви за рецептом Ольги Франко дійшла висновку, що в тому є навіть свої переваги. Адже ти можеш інтерпретувати кожен рецепт по-своєму. Зрештою, кожна господиня сприймає кулінарні поради через призму власного досвіду.

Та наперед скажу, що, попри всі складності перекладу, паштет вдався дуже смачним!!!

Нижче рецепт мовою оригіналу:

Паштет без звірини (дичини)

Телячу печінку підсмажити на маслі і потерти на терці, 1/2 кг телятини, 1/2 кг свинини, 1/2 кг солонини (сала) в куснях підсмажити з 4 цибулями, 2 петрушками, 2 морквами, селерою покраяними дрібно. Потовчи в ступці сушені гриби і дати до м'яса. То все змішати разом. Тоді потерти через сито, посолити, приперчити, вбити 4 яйця, вимішати, дати до ринки потягненої маслом і виложеної платними вареної солонини і вставити на годину до печі середньо-гарячої. Коли готове і холодне подати на холодно, покраяти в платки з оцтом, оливою і студнем із телятини і ярини (городини).

Моя інтерпретація:

300 г телячої печінки,

300 г телятини,

300 г свинини,

300 г сала,

250 г моркви,

250 г цибулі,

200 г кореня селери, 3 яйця.

Печінку підсмажити на олії. Розтопити сало і на ньому підсмажити м'ясо та овочі. Потім все перемішати і перебити в блендері, додати 3 яйця. Перекласти у форми і тримати в духовці при температурі 125 градусів 30 хвилин.

При подачі прикрасити подрібненим волоським горіхом та розмарином.

Смачного!"

Приготувала та сфотографувала Альона Дудаєва

88 запитів за 0,208