Ринок нерухомості: Київ та Київщина – чи варто чекати на зниження цін?

today 28.05.2022 query_builder 18:44 remove_red_eye 366 bookmarks Новини

Наразі експерти не прогнозують просідання цін на квадратні метри у столиці та області. Схожі прогнози дають як ЛУН, так і flatfy.

Маркетинг-директор ЛУН Денис Суділковський вважає, що не варто очікувати зниження цін на нерухомість у Києві. Більше того, вже восени у столиці може відбутися бум житла, прогнозує експерт, про це він розповів виданню dev.ua.

Слова експерта підтверджують і дані flatfy. У столиці та області в травні спостерігається зростання цін на ринку вторинної нерухомості. За метр квадратний, у порівнянні з жовтнем 2021 року, наразі просять на 55 % більше. Така ж тенденція спостерігається і в деяких західних регіонах України, Дніпропетровській та інших областях.

За словами Суділковського, уже зараз у Київ починають повертатися люди: містяни, представники бізнесу, офіційні установи. Якщо порівнювати із довоєнним часом, то нині на 50 % зменшилася кількість осіб, які шукають житло в столиці, але певне пожвавлення на ринку, якщо порівнювати із першими місяцями війни, відбувається.

Згідно із даними flatfy, у порівнянні із жовтнем 2021 року, попит житла на вторинному ринку нерухомості у столиці та області в травні 2022 року зменшився на 52 %. Щонайнижчий цей показник наразі на Львівщині та Закарпатті (- 21%). Щоправда зменшилися й кількість об’єктів, виставлених на продаж. У Києві та області, у порівнянні із жовтнем 2021 року, на 25 %, а ось на Львівщина аж на 81 %.

Водночас Суділковський дає оптимістичні прогнози:

«Київ – це найбільше місто. І тут найбільше грошей. Відповідно ті, хто втратили роботу, будуть її шукати в Києві. Тому буде певний бум. Ми це вже бачили в 2014 році. Понад мільйон переселенців переїхали зі східних регіонів України в центральні та західні, а також на околиці Києва… Що стосується киян, які поїхали, моя особиста думка, - майже всі повернуться. Тому що поїхали переважно жінки та діти, а їхні чоловіки залишилися», - вважає експерт.

Він також відзначає, що станом на травень 2022 року ринок нерухомості починає поступово відновлюватися: в Україні вже більше 700 новобудов відновили своє будівництво.

87 запитів за 0,192