Розпочинається Різдвяний піст – традиції, прикмети і заборони дня

today 28.11.2022 query_builder 08:07 remove_red_eye 120 bookmarks Новини

28 листопада, починається Різдвяний піст, Пилипівка. Він розпочинається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа. Мета посту – приготувати вірян до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів, розповідає «Главком».

Період Різдвяного посту дуже важливий для кожного вірянина. Адже одразу після його закінчення розпочинається Різдвяний Святвечір – переддень Різдва Христового. Тому головною ідеєю його можна назвати поєднання духовного та фізичного посту.

Церква вважає, що в цей період варто не лише обмежувати себе у споживанні певних продуктів. Важливо також приборкати свої плотські бажання. Саме тому в Різдвяний піст є правила. Потрібно утриматися від: статевих стосунків; вживання спиртного та паління; образ і лихослів'я; жадоби й ненависті; відвідування розважальних подій.

Головне під час посту – молитися та дотримуватися спокою в думках. Адже в цей період потрібно стати ближчими до Бога, відмовитися від усього мирського, що приносить негативні думки в ваше життя.

Слов'яни в цей день працювали і мало їли. Після виснажливої роботи люди ходили в лазню - вірили, що разом з брудом змивають гріхи. Православні віруючі 28 листопада ходять до церкви і моляться за здоров'я, а також про зцілення від хвороб.

Сьогодні суворо забороняється вживати в їжу продукти тваринного походження. Крім того, в цей день не можна вінчатися і одружуватися, прибирати в будинку, рибалити і полювати. Як і в будь-яке інше церковне свято, утримайтеся від конфліктів і образ.

Також не можна влаштовувати гучних гулянок і святкувань.

Не слід сьогодні відмовляти нужденним.

Не бажано сьогодні надто гучно слухати музику, адже його слід провести у роздумах.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

мало снігу - наступного року буде поганий урожай;

похмуро або йде мокрий сніг - в травні не чекати гарної погоди;

сніг лежить на полях - до весни не розтане;

сильний вітер - до 19 грудня буде холодно.

багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним.

Фото із сайту Главком

91 запитів за 0,200