Що чекає на РДА після укрупнення районів?

today 18.06.2020 query_builder 17:08 remove_red_eye 1045 bookmarks Новини

Реорганізацій, а тим більше ліквідацій райдержадміністрацій, в цьому році не передбачається.

Про це у коментарі порталу "Децентралізація" повідомив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи питання схвалення Кабінетом Міністрів постанови ВРУ «Про утворення та ліквідацію районів».

Утворення, реорганізація, ліквідація районних РДА може розпочатися лише наступного року.

«Готується нова редакція проєкту Закону «Про місцеві державні адміністрації». Ним і буде визначено їхні повноваження, регламентовано діяльність РДА, структура, чисельність. Пропозиції до законопроєкту пройдуть широкі публічні обговорення. З прийняттям відповідного законодавства, Уряд прийме низку рішень щодо формування нових РДА та часові рамки перехідного періоду. За потреби, у районах, які будуть ліквідовані, можуть продовжити функціонування на певний період окремих структурних підрозділів РДА, які надають важливі послуги, наприклад соціального забезпечення. Так само не передбачається якогось тотального вивільнення працівників РДА, як сьогодні хтось лякає. По-перше, нові РДА повинні стати більш інституційно спроможними і дієвими і для їх комплектації потрібні висококласні службовці, які сьогодні є в РДА. По-друге, громади отримали широкий спектр повноважень, для виконання яких також потрібні якісні кадри, яких поки що вкрай бракує. Хто б де не працював – він все одно живе в якійсь громаді, то ж зможе продовжити свою роботу чи у виконавчому комітеті ради громади, чи у Центрі надання адмінпослуг… Є багато інших варіантів», - зазначив заступник міністра.

В’ячеслав Негода також зазначив, що «всі необхідні послуги мешканці отримуватимуть на території своїх новоутворених громад – це і є сутність децентралізації, яка має наблизити послуги, в тому числі з районного рівня до громад. Друге – ми повинні створити систему послуг, коли не люди мають їздити до влади, а навпаки – влада до людей».

Багатьох цікавить роль РДА після укрупнення районів. До внесення змін до Конституції України райдержадміністрації у нових районах здійснюватимуть повноваження квазі виконавчих органів райради, оскільки районні ради не мають своїх виконавчих комітетів і завжди делегують свої повноваження РДА. У змінах до Конституції, як передбачається, це буде змінено. Також районні адміністрації здійснюватимуть координаційні повноваження між територіальними органами центральних органів виконавчої влади на районному рівні і забезпечуватимуть законність на відповідній території.

Повноваження районних рад нових районів поки узгоджуються на рівні центральних органів виконавчої влади.

87 запитів за 0,205