Що читають українці?

today 06.01.2021 query_builder 16:01 remove_red_eye 106 bookmarks Новини

Олександра Коваль, яка очолює Український інститут книги, в інтерв’ю «Главкому» повідомила, які книги купували найчастіше у 2020 році.

«Жіночі романи користуються незмінною популярністю. Звичайно, популярна дитяча література. Зараз дуже пішла вгору література для саморозвитку і всілякий нон-фікшн (літературна журналістика, художній репортаж – ред.). Тенденція така. По світу ця тенденція посиленого інтересу до нон-фікшну почалася десь років 10 тому. Тепер є тенденція зворотна, вони знову повертаються до художньої, а у нас все ще триває підйом нон-фікшну», – зазначила фахівчиня.

Коваль вважає, що «не дуже добре читаються українські детективи».

Також вона розповіла, які книжки та жанри складніше знайти для читачів.

«Із чим у нас дуже погано і чого майже не можливо знайти – це книжки складні, ті, які потребують тривалого часу на їх підготовку, видання, зусиль, грошей і так далі. Це насамперед якісь книжки для фахівців: лікарів, біологів, біохіміків, усе, що пов’язано з науками і технологіями. Їх нема. І кажуть, є такі думки, що навіщо їх видавати і перекладати, якщо є англомовні. Ну, по-перше, хочу сказати, що не все, що робиться в науці і технологіях, є англомовним, є і німецька, і французька, й інші мови. А, по-друге, важливі книжки мусять бути перекладені українською», – наголосила директорка.

Вона пояснила це тим, що видавці не беруться за видання таких книжок через зменшення попиту на академічну літературу.

«Ми планували започаткувати таку програму підтримки перекладів і видання складних книжок – тих, які точно не можуть бути продані за тією вартістю, яка була витрачена, за собівартістю. І тут держава мала б дофінансовувати, але сталося те, що сталося. Нам виділили менше коштів, ніж ми просили і ця програма у нас не потрапляє у 2021 рік. Але я сподіваюся, що з 2022-го ми таки за це візьмемося, тоді видавці зможуть видавати переклади філософів, видавати якісь фундаментальні праці академічні, видавати те, чого у нас на ринку бракує і що є, власне, у російській пропозиції», – висловила сподівання Олександра Коваль.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,257