Що, знову? Ціни на алкоголь піднімуться

today 20.11.2021 query_builder 21:08 remove_red_eye 463 bookmarks Новини

Насамперед на вартість напоїв із градусом може пізначитися ухвалення законопроєкту №5600 (наразі ухвалено у першому читанні). Так, відповідно до пропозицій, опублікованих на сайті Ради, змінять сам підхід до розрахунку акцизу. Повідомляє agronews.ua з посиланням на Обозреватель.

Зараз, незалежно від міцності пива, потрібно платити 2,78 грн за літр. За новими правилами сума варіюватиметься:

для пива з міцністю 4% – 2,39 грн (на 39 копійок менше);

для пива з міцністю 8% – 4,79 (на 2 грн та 1 копійку більше).

Тоді, як ціни на лікеро-горілчану продукцію можуть збільшитися приблизно на 2,1 грн за літр через перевищення акцизу на 5 %.

Зазначимо, що така індексація податку дозволить компенсувати загальне зростання цін у країні. Також варто враховувати, що чим вищий розмір акцизів на алкогольну та тютюнову продукцію, тим нижчий рівень споживання.

Щоправда, держава також має контролювати тіньовий ринок і не допускати продажу контрафактної продукції в промислових масштабах.

Ще одна причина підвищення цін на алкоголь – спроба поліпшити ситуацію з охороною здоров’я в країні. За даними ВООЗ, приблизно кожна п’ята смерть серед осіб віком 15-19 років та кожна четверта смерть вікової групи 20-24 років – від алкоголю.

Збільшення ціни на алкогольні напої визнано однією з державних політик, яка зменшує загальне споживання та пов’язану з цим шкоду.

Фото - agronews.ua

92 запитів за 0,237