Шукали небезпечне печиво, яке може викликати навіть параліч

today 28.01.2023 query_builder 09:45 remove_red_eye 266 bookmarks Новини

Понад сотня фахівців Держпродспоживслужби Києва завершили перевірку торговельних мереж на наявність небезпечного печива румунського виробництва, яке може викликати у людини параліч (виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S. A., Romania).

"Перевірку завершено. Небезпечного румунського печива в реалізації по офіційних торговельних мережах міста нашими співробітниками не виявлено. Знаю, що невелику партію було знайдено в Київській області. Можливо, таке печиво є на стихійних базарах столиці, де працюють неофіційні торгові точки. Такі ми не перевіряли, там за ситуацією мають слідкувати правоохоронці", - розповів сайту ТСН.ua Олег Рубан, начальник Головного управління Держпродспоживслужби Києва.

Він додав, що інформація про такі небезпечні продукти харчування в торговельних мережах у них з’являється щонайменше раз на тиждень. В кожному випадку торгові мережі перевіряються фахівцями на наявність небезпечних продуктів харчування. А людям радять не купувати такі небезпечні продукти.

Нагадаємо, про небезпечне печиво, яке було виготовлене в Румунії та завезене до України, стало відомо з повідомлення міжнародної системи RASFF. Вона інформує щодо небезпечних продуктів харчування, які були виявлені після проведення лабораторних досліджень та отриманих про це повідомлень.

Довідково: Токсичність. Акриламід є сильним нейротоксином і його використання у роботі є небажаним. У твердому агрегатному стані речовина має високу здатність до сублімації, тому представляє більшу загрозу, ніж у рідкому, оскільки є можливість контакту із випаровуваннями та пилом. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів. До симптомів ураження належать: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок, пише Вікіпедія.

Фото - Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

87 запитів за 0,169