Сьогодні день пам’яті Луппи Цілителя, мученика Іринея, святителя Каллініка

today 05.09.2022 query_builder 06:15 remove_red_eye 40 bookmarks Новини

Віряни сьогодні святкують День Луппи Цілителя, розповідає «Главком».

Святий Луппа був слугою, жив у III ст. Язичники хотіли його вбити за те, що він визнавав Христову віру, але Божа сила стримала їх від цього вчинку. Лупп вірив у Христа, але ще не був хрещений. Коли він прийняв святе Хрещення, то добровільно віддав себе в руки гонителів. Суддя наказав мучити його різними жорстокими способами, а опісля вбив мечем.

У народі святого Луппу представляли здоровим рудим мужиком, який ходить по селі і плескає чоловіків і жінок по спині, змушує їх землі кланятися. Стукне Лупп жінку – та в ліс за ягодами побіжить, стукне мужика – той в поле овес прибирати.

Також сьогодні день пам'яті мученика Іринея, інформує УНІАН.

Молодий чоловік жив в м. Смірна, з юнацтва цікавився релігією, грецькою мовою і філософією. Був учнем святого Полікарпа, який навчався вірі у самого Іоанна Богослова. По досягненню повноліття відправився в Галлію (нинішню Францію) проповідувати Слово Боже. Після смерті єпископа, якому допомагав, зайняв його місце.

Іриней багато працював на благо церкви, особливо, після гонінь Марка Аврелія - втішав хворих, допомагав жебракам. Посилав людей в різні кінці світу, щоб поширювати християнство, написав п'ять книг проти єресі.

У той час стався розбрат між Римською та Східними церквами через дату святкування Великодня. Іриней, посилаючись на вчення святих, зупинив ворожнечу між віруючими. Помер у 202 р. під час чергового гоніння на християн.

А ще 5 вересня - день пам'яті святителя Каллініка.

Він був патріархом в Константинополі в кінці VII століття. Тоді імператором був Юстиніан II. Він хотів побудувати собі палац і сказав, що потрібно зруйнувати церкву, що стоїть поруч. Каллінік не дав благословення на таке діяння. Юстиніана це не зупинило і він наказав знищити храм.

Каллінік помолився Господу і церква зруйнувалася сама, але гнів небес обрушився на голову правителя - його скинули і помістили в ув'язнення. Юстиніан втік, найняв військо і повернувся в місто. Клявся Каллініку, що не заподіє нікому шкоди. Але лише увійшовши в місто, Юстиніан порушив договір - вбив всіх урядових осіб і багатьох мирних громадян, а Каллініку відрізав язик, виколов очі і замурував у стіну. Тіло святителя знайшли через 40 днів, тут же він і помер.

У народі Луппу називали брусничник, оскільки до 5 вересня вже достигала брусниця. Люди, які були вільні від роботи, брали кошики і вирушали на пошуки цієї ягоди. В основному, цим займалися жінки і діти. Зазвичай брусницю шукали в лісах і на болотах. У народі її дуже поважали за цілющі властивості. Наприклад, знали про те, що брусниця допомагає впоратися з проявами туберкульозу, застуди. З листя брусниці варили спеціальний чай, який використовувався для лікування хвороб печінки і кишківника.

Чоловіки займалися збором льону та вівса. Вірили, що якщо не встигнути зробити це до заморозків - наступного року буде поганий урожай.

Сьогодні не варто звільнятися з роботи. У цей день краще не робити різких змін в житті – можуть виникнути труднощі в пошуку нової роботи.

Заборонено підмітати підлогу. Не варто прибирати, щоб ненароком не вимести здоров'я, благополуччя і достаток.

Не можна в цей день брехати, обговорювати інших людей, розкривати секрети як свої, так і чужі. В цілому це не можна робити в будь-який день, але сьогодні така поведінка загрожує неприємностями.

Не варто будувати плани і починати нові справи. Всі розпочаті 5 вересня справи не завершаться і не принесуть результату, який очікується.

Заборонено лінуватися. Чим старанніше працювати в цей день, тим прихильніша буде доля.

Не можна говорити з незнайомими чоловіками.

Гроші, знайдені в цей день, залишати собі не можна – це погана прикмета. Найкраще викинути їх у відкриту водойму, тоді вони принесуть вам фінансовий успіх.

Краще не брати в руки гострі предмети.

Заборонено розмовляти зі мандрівниками в лісі. Наші предки вірили, що в цей день лісовик обертається грибником і намагається заманити довірливих людей в гущавину.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо ранкових заморозків ще немає, то осінь буде теплою;

якщо до 5 вересня овес не можна зібрати, то весь урожай загине від морозів;

якщо журавлі летять низько, то зима буде теплою, і навпаки, якщо журавлі летять в небі високо;

дощ з громом в цей день – до теплої осені і холодної зими;

якщо є ранкові заморозки – сніг ляже рано;

якщо журавлі в цей день відлітають на південь - зима буде холодною;

достигла брусниця - можна збирати льон і овес.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,200