Сьогодні День пам’яті мученика Лукіліана

today 16.06.2022 query_builder 09:24 remove_red_eye 98 bookmarks Новини

День пам’яті мученика Лукіліана та іже з ним відзначають 16 червня. Лукілліан був язичницьким жерцем при римському імператорі Авреліані. Він вірою й правдою служив імператору й досягнув висот в касті жерців. Проте у похилому віці він дізнався про християнство та захопився ним, інформує сайт СТБ.

Проте іудеї дізналися про нове захоплення Лукіліана й видали його особисто воєначальнику Нікомідії ― Сильвану. Святий Лукілліан відмовився від язичництва, тому його піддали тортурам ― побили палицями й зламали половину кісток у тілі, після цього кинули до темниці. Там він познайомився з чотирма іншими християнами ― Клавдієм, Іпатієм, Павлом і Діонісієм. Правитель засудив їх до смертної кари. Чотирьох вбили мечем, а Лукіліана розіп’яли на хресті. Свята Павла, яка співчувала святим та приносила їжу Лукіліану, потрапила на очі солдатам і також була страчена.

Народні прикмети на сьогодні:

гроза в цей день віщує поганий сінокіс;

чути крик сови - до погіршення погоди;

кінь фиркає - випадуть опади;

рясна роса вранці - до багатого врожаю льону.

Сьогодні можна починати копати криницю. За традицію можна вдало вибрати місце. Якщо покласти чавунну сковороду догори дном, а зранку вона буде волога всередині ― це вдале місце.

Слов'яни вірили, що вітер в цю дату має особливу силу, тому намагалися більшу частину часу проводити на вулиці. Якщо ви випрали білизну, то також вивішуйте її на вулицю, в процесі генерального прибирання старі речі теж краще винести з дому - нехай вітер очистить їх від накопиченої енергетики.

Згідно з народними прикметами, в цю дату не можна ходити проти вітру, інакше він "надує" вам проблеми. З тієї ж причини не рекомендується ходити, тримаючи руки в кишенях, інакше вітром "видує" все те, що ви накопичили в житті. Сни, які вам приснилися в ніч з 15 на 16 червня, не можна нікому розповідати на вулиці - хороші вітер понесе і вони не збудуться, а погані стануть реальністю. Також заборонено пиячити. Не можна працювати у полі ― треба дати землі відпочити.

92 запитів за 0,170