Сьогодні день пам’яті мученика Василіска

today 04.06.2022 query_builder 07:15 remove_red_eye 65 bookmarks Новини

Мученик Василіск народився в місті Амасья (Туреччина) і був схоплений разом із двома іншими (Євтропієм та Клеоніком) через те, що сповідував християнство, інформує сайт ТСН.

Першими розіп'яли Клеоніка та Євтропія, а Василіска відправили до в'язниці в Команах Понтійських. В той час сюди прибув ігумен Агрипа, який був відомий тим, що переслідував і жорстоко катував християн. Уві сні до Василіска прийшов Господь і пообіцяв йому свою допомогу та передбачив мученицьку смерть в Команах.

Попросив тоді святий Василіск у своїх сторожів, щоб відпустили вони його додому на чотири дні, аби міг він попрощатися зі своїми рідними. Його поважали за чудеса та стійку віру, а тому відпустили разом із воїнами. Коли ігумен Агрипа дізнався про це, то дуже сильно розлютився. Послав він за ним своїх воїнів разом із жорстоким помічником. Коли зустрів той Василіска, який повертався до в'язниці, надягнув йому на ноги важкі окови та мідне взуття з цвяхами, вбитими в підошву. Так Василіск дійшов до Комани. По дорозі він молився Господу. Раптом земля затряслася, воїни та помічник злякалися і відпустили мученика. А люди позбігалися на це чудо, щоб отримати від святого зцілення.

Однак мученик все ж дійшов до суду і постав перед ігуменом Агрипою. Той наказав йому принести жертву ідолам, однак Василіск відмовився. Розлютився Агрипа і наказав відсікти святому голову, а тіло кинути до річки. Сталося це 308 року.

Слов'яни використовували цей день, щоб провести обряди, в основному, любовні. Молоді дівчата плели вінки з березових гілок і кидали їх у воду. Вінок пішов на дно - щастя не буде, залишився на плаву - чекати хорошого нареченого. Замість зламаних гілок на березі потрібно було зав'язати стрічку - дар природі. Травники і знахарі ходили в ліс, щоб зібрати цілющі трави - в цю дату рослини мали особливу силу.

Збереглися такі народні прикмети на 4 червня:

якщо вранці сильна роса - буде багатий врожай;

весело співають птахи - на гарну погоду;

туман цього дня - буде багато грибів;

вночі почули спів солов'я - до ясної погоди;

літає безліч оводів - до хорошого врожаю огірків;

щавель виріс у великих кількостях - зима буде теплою і м'якою;

дме північний вітер - дощів найближчим часом не чекати.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,266