Сьогодні день пам’яті мученика Юстина та Агапіта Печерського

today 14.06.2022 query_builder 08:27 remove_red_eye 54 bookmarks Новини

Сьогодні, 14 червня, день пам’яті мученика Юстина, який жив у II столітті. Він походив зі знатної грецької родини. Батьки дали йому гарну освіту і дозволяли подорожувати заради розширення кругозору. Юстин поставив собі за мету розібратися в істинному значенні і суті християнства і стати ближче до Бога, тому що язичницька релігія не задовольняла його духовних потреб, інформує УНІАН.

Святий довго шукав собі вчителя і одного разу зустрів старого, який порадив йому читати священні книги. З того моменту Юстин присвятив себе апостольським і пророчим вченням, а потім прийняв хрещення. Новоспечений християнин подорожував по Римській імперії, проповідуючи Слово Боже, захищав православних від язичників та іудеїв. За такі діяння його схопили і обезголовили.

Також сьогодні день пам'яті Агапіта Печерського.

Він був відомим святим, який трудився в Києво-Печерській лаврі в XI ст. Його називали безсрібником за те, що він безкоштовно лікував хворих, приходив до нужденних і готував різні зілля з трав, які швидко виліковували людей.

У той же час відомим став й інший лікар - якийсь вірменин. Коли Агапіт помирав, той прийшов до хворого і сказав, що святий помре через три дні. Агапіт заперечив - Господь повідомив його, що станеться це через три місяці. Так і вийшло, а після смерті вірменин, побачивши диво, прийняв чернечий постриг і православну віру.

Збереглися такі народні прикмети на 14 червня:

схід ясний і чистий - буде хороший урожай жита;

вранці йде дощ - до багатого врожаю льону;

жаби виповзають на берег - перед дощем;вітряно і сиро - негода затягнеться надовго.

Згідно з народними повір'ями, в цю дату категорично заборонено будувати паркани і працювати на городі з будівлями - можна накликати на себе пожежу. Також не можна робити амулети і захисні обереги - цей день несприятливий для подібних ритуалів, зроблена річ швидше зашкодить, ніж принесе щастя. Православна церква не підтримує 14 червня сварки між близькими - святі можуть розгніватися і розвести людей в житті назавжди. Дівчатам сьогодні не бажано носити розпущене волосся.

Християни в цю дату моляться святому Юстину Філософу про благополуччя в родині, про міцне здоров'я, про вірність подружжя. Люди, у яких є знання в галузі народної медицини, можуть збирати трави, робити з них настоянки та мазі. У народі існує прикмета, що 14 червня потрібно хоча б недовго попрацювати в саду або з рослинами - такий ритуал допоможе залучити благополуччя в будинок.

Жінки в цей день повинні бути поруч зі своїми чоловіками, щоб жити в шлюбі і не розлучатися.

92 запитів за 0,246