Сьогодні – день пам’яті мучениці Анісії

today 12.01.2022 query_builder 07:56 remove_red_eye 290 bookmarks Новини

12 січня в церковному календарі – день пам’яті мучениці Анісії Солунської. Народилася вона в кінці III століття в місті Салоніки (Греція) в досить багатій родині. Дівчина отримала непогану на той час освіту. Батьки сповідували християнство, прививали любов до Бога і у своєї доньки. Анісія рано осиротіла. В той час вона зрозуміла, що хоче бути ближчою до Господа, продала всі статки своєї сім’ї і відмовилася від будь-яких земних задоволень, пише ТСН.

Мучениця Анісія присвятила весь свій час молитвам, суворому посту. Вона доглядала за хворими, нужденними та бідняками. Була захисницею сиріт і жебраків. У ті часи правителем був Максиміан Геркулій, який переслідував всіх християн. Їх безкарно вбивали і всіляко переслідували. Тому особливої уваги жінка приділяла жертвам таких тортур і переслідувань. Навіть відвідувала їх у в’язницях, хоча це і було досить небезпечно.

А вбив святу Анісію воїн-язичник, коли вона йшла до молитовного храму. Він хотів примусити жінку відвідати язичницьке свято, але вона відмовилася. Воїн витягнув меча і вдарив її. Поховали Анісію біля міських воріт. А коли в місті припинили катувати християн, то на її честь побудували храм.

Наші предки вважали, що ця свята допомагає при хворобах шлунку, а тому їй прийнято було молитися, якщо з'явилися якісь проблеми. Також цього дня починали різати птицю та худобу, готуючись до Щедрого вечора та Василя.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо пішов сніг, то літо буде похмурим;

дме південний вітер, значить буде гарний урожай та тепле літо;

якщо вітер західний, то в річках буде багато риби;

12 січня сонячно, скоро буде потепління;

не видно на небі зірок, скоро зміниться погода.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,194