Сьогодні – день пам’яті Павла Фівейського

today 28.01.2022 query_builder 09:30 remove_red_eye 343 bookmarks Новини

28 січня в церковному календарі – день пам'яті Павла Фівейського. Цей священнослужитель відомий тим, що став першим християнським ченцем та відлюдником-довгожителем. Прожив 91 рік у повній самотності, повідомляє сайт ТСН.

Народився він в Єгипті. У ранньому дитинстві осиротів, а його родичі бажали лише спадкоємства, а тому влаштували за Павлом гоніння, щоб відібрати його майно. Святий тікав і переховувався, щоб зберегти життя. Знайшовши притулок в невеликій печері, облаштував її як оселю. Їжу приносили Павлу птахи: хліб і фініки. А сам святий весь свій час проводив у молитвах.

Помер святий Павло Фівейський у віці 113 років. З них 91 рік провів на самоті, осторонь від людей. Він вважається покровителем всіх нужденних, адже у нього самого був дуже непростий життєвий шлях.

У народі 28 січня називали “Павлів день”. Від цього моменту дні потроху стають довшими, а тому наші пращури говорили “Павло - дня додав”.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дме вітер – чекайте на дощове літо;

зранку під вікном щебечуть синиці – скоро почнеться завірюха;

ворони каркають на відлигу;

на небі багато зірок – буде гарний врожай льону;

хмари на північній стороні до міцного морозу;

якщо на небі мерехтять зірки, значить прийде похолодання;

28 січня сильний снігопад на нічні морози;

на деревах сидять горобці, але не цвірінькають, отже, піде сніг.

Сьогодні, 28 січня, на Київщині похмуро, в першій половині дня очікується дрібний дощ зі снігом. Температура повітря становитиме +2°вдень та близько 0° вночі.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,181